Reklama

Reklama

MŚ w biathlonie. Monika Hojnisz-Staręga: Zawiodłam samą siebie

– Nie wykorzystałam szansy, którą sama sobie wywalczyłam. W takim biegu jak dzisiaj trzeba było być bezbłędnym, a ja zawiodłam samą siebie na strzelnicy - powiedziała Monika Hojnisz-Staręga, która zajęła 22. miejsce w biegu ze startu wspólnego biathlonowych mistrzostw świata w Pokljuce.

"Jeśli już pudłować w mass starcie to nie na początku, bo jak się straci kontakt z czołówką, to później trudno jest już do niej wrócić. Tymczasem ja pudłowałam w strzelaniu w postawie leżąc, które zazwyczaj było moją mocną stroną. Trener zrzucił winę na wiatr, który choć nie był silny to jednak zmienny. Po pierwszym strzelaniu dostałam korektę, ale okazało się, że wiatr ponownie zmienił kierunek. Było więc trochę zagadkowo" - stwierdziła Hojnisz-Staręga na oficjalnej stronie Polskiego Związku Biathlonu.

W sumie liderka "Biało-Czerwonych" popełniła aż cztery błędy na strzelnicy. Linię mety minęła na 22. pozycji ze stratą ponad dwóch i pół minuty do triumfatorki Austriaczki Lisy Theresy Hauser. Pozostałe miejsca na podium zajęły Norweżki. Srebro wywalczyła Ingrid Landmark Tandrevold, a brąz Tiril Eckhoff.

"Na trasie miałam lepsze i gorsze momenty, ale generalnie czułam się w miarę dobrze. Było widać, że mało która z dziewczyn ostatniego dnia mistrzostw wyglądała świeżo" - zaznaczyła Polka.

Mistrzostwa świata w Pokljuce nie były udane dla Hojnisz-Staręgi. Indywidualnie najlepszą lokatę zajęła w biegu pościgowym i w biegu na 15 km. W obu tych konkurencjach uplasowała się na 16. miejscu.

"Indywidualnie nie poszło mi na tych mistrzostwach tak jakbym chciała, cieszę się jednak, że wywalczyłam sobie miejsce w mass starcie. Na duży plus zaliczam nasz występ w drużynie, w którym pokazałyśmy, że jako Polska wciąż możemy się liczyć w biathlonowym świecie" - podkreśliła. Polki z Hojnisz-Staręgą w składzie zajęły szóste miejsce w sztafecie 4x6 km.

Reklama

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy