Reklama

Reklama

MŚ w biathlonie letnim. Tegoroczna edycja odwołana

Mistrzostwa świata w letnim biathlonie w Ruhpolding zostały odwołane - poinformowała światowa federacja (IBU). Los imprezy był niepewny już od kwietnia, gdy władze Niemiec zdecydowały, że zakaz organizacji dużych imprez będzie obowiązywał do końca sierpnia.

Czempionat globu zaplanowany był w dniach 20-23 sierpnia. Niemiecka federacja (DSV) poinformowała, że rozpatrywane było przełożenie imprezy na późniejszy termin, ale zrezygnowano z tego pomysłu ze względu na utrzymującą się wciąż dużą niepewność związaną z pandemią.

DSV i organizatorzy postanowili za to, że będą się ubiegać o goszczenie w Ruhpolding MŚ w letnim biathlonie w 2022 roku. Krajowa federacja zaznaczyła, że decyzja ta została przyjęta z życzliwością ze strony IBU.

Zimowy Puchar Świata ma za to ruszyć zgodnie z planem, czyli pod koniec listopada. Nie wiadomo jak na razie, czy zawody będą odbywać się z udziałem publiczności, czy też przy pustych trybunach. Jak na razie w przypadku tych organizowanych w Niemczech (w Oberhofie i Ruhpolding) trwa cały czas sprzedaż biletów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje