Reklama

Reklama

​MŚ w biathlonie. "Cztery supermenki" walczą o pierwszy medal

"Cztery supermenki" - jak mówiła o sobie i koleżankach z kadry Weronika Nowakowska - wystartują o 15.30 w sztafecie 4x6 km biathlonowych mistrzostw świata w Oslo-Holmenkollen. To ostatnia w tym roku szansa medalowa Nowakowskiej i Moniki Hojnisz. Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport.

Krystyna Guzik i Magdalena Gwizdoń wezmą jeszcze udział w niedzielnym biegu ze startu wspólnego na 12,5 km, ale pozostałe Polki się do niego nie zakwalifikowały. 

Co więcej, Nowakowska zapowiedziała już, że nie pojedzie do Chanty-Mansyjska na ostatnią rundę Pucharu Świata, a w przyszłym sezonie będzie odpoczywać od rywalizacji. Wygląda zatem na to, że będzie to jej ostatni oficjalny start przez ponad półtora roku.

Biało-czerwone słabo rozpoczęły udział w tegorocznych MŚ, ale pozostawiły znacznie lepsze wrażenie po środowym biegu indywidualnym na 15 km. Guzik była w nim siódma, Gwizdoń - 12., a Hojnisz i Nowakowska zajęły 40. i 41. pozycję.

Reklama

Pomimo tego, że każda z Polek może pochwalić się ważnym osiągnięciem w startach indywidualnych, nie udało im się nigdy odnieść ważniejszego sukcesu w drużynie. W tegorocznych zmaganiach sztafet były dwukrotnie czwarte, raz ósme, raz jedenaste.

Podopieczne Adama Kołodziejczyka i Tomasza Sikory wystartują z siódmym numerem w kolejności: Gwizdoń, Hojnisz, Nowakowska i Guzik. Awizowany jest udział 23 drużyn.

Transmisję z zawodów przeprowadzi stacja Eurosport.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama