Reklama

Reklama

MP w biathlonie - złote medale dla Cyl i Pływaczyka

Agnieszka Cyl z Karkonoszy Jelenia Góra i Krzysztof Pływaczyk z BKS WP Kościelisko zwyciężyli w biegu indywidualnym, podczas rozgrywanej na Polanie Jakuszyckiej, drugiej części mistrzostw Polski w biathlonie.

Cyl z trzema minutami karnymi na dystansie 15 km wyprzedziła o 6,8 s Weronikę Nowakowską-Ziemniak (AZS AWF Katowice) i aż o 4.29,6 Magdalenę Gwizdoń (BLKS Żywiec), która w sumie spudłowała sześć razy.

Na starcie stanęło 17 zawodniczek i 22 zawodników, ale w doborowym zestawieniu. Z zawodniczek ścisłej czołówki zabrakło jedynie srebrnej medalistki mistrzostw świata Krystyny Pałki, która była na oficjalnym treningu, ale ostatecznie do startu nie została zgłoszona. Pojawiła się natomiast Agnieszka Cyl z Karkonoszy Jelenia Góra, która ostatnio nie startowała.

Reklama

Seniorki miały do pokonania 15 km z czterema strzelaniami. Pierwsze - leżąc - bezbłędnie wykonały: Agnieszka Cyl, Weronika Nowakowska-Ziemniak (AZS AWF Katowice) i Katarzyna Leja (BKS WP Kościelisko).

Po drugim strzelaniu sytuacja nie zmieniła się, Cyl i Nowakowska spudłowały po razie, ale biegły znakomicie. Katarzyna Leja znów była bezbłędna, ale dużo wolniej pokonywała dystans. Poniżej oczekiwań spisywały się Magdalena Gwizdoń (3 minuty kary) i Patrycja Hojnisz (4), zajmując odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Podczas trzeciej wizyty na strzelnicy Cyl nie pomyliła się, a po jednym błędzie zaliczyły Nowakowska i Gwizdoń. Brązowa medalistka mistrzostw świata Monika Hojnisz zanotowała kolejne dwa pudła i przestała się liczyć w walce o podium.

Po ostatnim strzelaniu - stojąc - Agnieszka Cyl, pomimo dwóch niecelnych strzałów, utrzymała prowadzenie. Gwizdoń dołożyła szóstą karną minutę, ale pewnie zajęła trzecie miejsce. Czwarta na mecie - Monika Hojnisz przegrała z nią o prawie 50 sekund.

Na podkreślenie zasługuje bardzo uroczyste powitanie na Polanie Jakuszyckiej czołowych polskich zawodniczek. Uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie wręczyli im wspaniałe bukiety kwiatów i było także tradycyjne "100 lat!". Wzorem siatkarek, popularnie zwanych "złotkami" - najlepsze "Biało-czerwone" biathlonistki zostały określone mianem "wystrzałowych dziewczyn"...

Dużo spokojniejsza była rywalizacja seniorów na 20 km. 30-letni Krzysztof Pływaczyk tylko raz przestrzelił. Jego przewaga na mecie - 2.31,3 min - nad drugim w klasyfikacji Łukaszem Szczurkiem (BKS WP Kościelisko) była wynikiem lepszego strzelania od rywala, który uzyskał najlepszy czas biegu, ale nie trafił do tarczy w sumie cztery razy.

Miłą niespodziankę sprawił Mateusz Zawół z Karkonoszy Jelenia Góra, który sam bieg miał trochę słabszy, ale nieźle strzelał (dwa pudła), co dało mu trzecie miejsce. A jest cztery lata młodszy od Łukasza Szczurka i o dziewięć od Krzysztofa Pływaczyka.

W sobotę na Polanie Jakuszyckiej rozegrane będą biegi ze startu wspólnego.

Wyniki - bieg indywidualny:

seniorki 15 km

1. Agnieszka Cyl (MKS Karkonosze Jelenia Góra)  czas 56.36,7 (3 minuty karne)  

2. Weronika Nowakowska-Ziemniak (AZS AWF Katowice) strata 6,8 (3)  

3. Magdalen Gwizdoń (BLKS Żywiec)                     4.29,6  (6) 

4. Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice)                5.18,4  (6) 

5. Paulina Bobak (AZS AWF Katowice)                   5.30,0  (4) 

6. Katarzyna Leja (BKS WP Kościelisko)                7.56,1  (1) 

seniorzy 20 km

1. Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko)        1:03.44,7  (1)

2. Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko)        strata 2.31,3  (4)

3. Mateusz Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)        3.03,7  (2)   

4. Grzegorz Jakubowicz (BKS WP Kościelisko)           4.57,7  (5)

5. Grzegorz Bril (AZS AWF Katowice)                   5.12,9  (7)

6. Andrzej Nędza Kubiniec (BKS WP Kościelisko)        5.22,5  (5)


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje