Reklama

Reklama

MP w biathlonie letnim - Hojnisz z kompletem złotych medali

Monika Hojnisz zdobyła dwa kolejne złote medale w biegu sprinterskim letnich biathlonowych mistrzostw Polski, które zakończyły się w niedzielę w Kościelisku-Kirach. Łącznie zawodniczka UKS Lider Katowce wywalczła pięć tytułów MP.

- Były to dla mnie trzy szczęśliwe dni. Szczególnie szło mi w strzelaniu i chyba po raz pierwszy w karierze podczas całych zawodów pomyliłam się tylko jeden raz - cieszyła się Hojnisz, która w Kościelisku zdobyła w kategorii seniorek i juniorek wszystkie tytuły mistrzowskie.

Także trener biathlonowej reprezentacji kobiet był zadowolony z wyników osiągniętych na strzelnicy. "Zaprocentowały ostatnie zgrupowania w Krakowie i Oberhofie. Tam 75 procent czasu poświęciliśmy zajęciom na strzelnicy. W sumie każda z dziewcząt w ciągu ostatnich dwóch miesięcy wystrzeliła około trzech tysięcy pocisków i to było tu widać" - podkreślił Andrzej Koziński.

Z przebiegu trzydniowych zawodów w Kościelisku zadowolony był też szef wyszkolenia PZBiath. "Pogoda i uczestnicy dopisali. Wprawdzie nie było większych niespodzianek, jednak na pewno po tych mistrzostwach wyciągniemy wiele ciekawych wniosków. Dowiedzieliśmy się, jaki jest poziom wytrenowania naszych zawodników" - stwierdził Adam Kołodziejczyk.

Przypomniał, że od dwóch lat mistrzostwa rozgrywane są w nowej formule. "Wszystkie roczniki od seniorów po młodzików mogą rywalizować wspólnie. To ważne, że młodsi mogą bezpośrednio zmierzyć się z bardziej doświadczonymi" - podsumował kierownik wyszkolenia.

Na stadionie w Kościelisku-Kirach w letnich biathlonowych mistrzostwach Polski i centralnych zawodach w młodszych kategoriach wystartowało ponad 200 zawodniczek i zawodników z 21 klubów.

Medaliści w sprincie:


seniorki
1. Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice)
2. Weronika Nowakowska (AZS AWF Katowice)
3. Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec)
juniorki
1. Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice)
2. Maria Bukowska (BKS WP Kościelisko)
2. Zuzanna Smolec (BKS WP Kościelisko)
juniorki młodsze

1. Katarzyna Kompa (MKS Duszniki Zdrój)
2. Beata Lassak (BKS WP Kościelisko)
3. Agnieszka Iwaniec (BKS WP Kościelisko)
seniorzy
1. Grzegorz Bril (AZS AWF Katowice)
2. Mateusz Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
3. Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko)
juniorzy
1. Mateusz Zawół (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
2. Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)
3. Dariusz Krajewski (MKS Karkonosze Jelenia Góra)
juniorzy młodsi
1. Marcin Piasecki (UKS Lider Katowice)
2. Bartłomiej Styrczula (BKS WP Kościelisko)
3. Mateusz Janik (UKN Melafir Czarny Bór)

Dowiedz się więcej na temat: biathlon | Monika Hojnisz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje