Reklama

Reklama

MP w biathlonie: Hojnisz i Guzik najlepsi w sprincie

Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice) i Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec) wygrali biegi sprinterskie w drugim, ostatnim dniu rozgrywanych w Kościelisku-Kirach mistrzostw Polski w biathlonie.

Wśród seniorek wygrała Hojnisz, która dzień wcześniej, biegnąc w sztafecie par mieszanych z Rafałem Penarem, zajęła wprawdzie trzecie miejsce, ale miała duże problemy na strzelnicy.

- Po wczorajszym, mało udanym starcie trzeba się było po prostu pozbierać i mocno ruszyć do walki. Biegło się dobrze, ponieważ warunki na trasie były dzisiaj znacznie lepsze, ale to dobre strzelanie odegrało główną rolę - oceniła swój występ zawodniczka AZS-u AWF-u Katowice, która w czwartek tylko raz nie trafiła w tarczę.

Mimo bezbłędnego strzelania dopiero druga na metę wbiegła zawodniczka gospodarzy Anna Mąka. To także jej drugi medal na tych mistrzostwach - dzień wcześniej w sztafecie par mieszanych wraz z Andrzejem Nędzą-Kubińcem wywalczyła srebro.

Reklama

Krystyna Guzik, z dwoma błędami na strzelnicy, była trzecia. W środę, biegnąc w sztafecie AZS-u AWF-u Katowice z Kamilą Żuk, Szymonem Kaczyńskim i Marcinem Piaseckim, stanęła na drugim stopniu podium.

Dwa niecelne strzały natomiast nie przeszkodziły jej mężowi Grzegorzowi w zdobyciu kolejnego złotego medalu na tych mistrzostwach. Wcześniej wraz z Magdaleną Gwizdoń wygrał sztafetę par mieszanych.

W biegach sprinterskich w klasyfikacji młodzieżowców zwyciężyli Kinga Mitoraj (BKS - WP Kościelisko/SMS Zakopane) i Rafał Penar (AZS AWF Katowice).

Medaliści MP:

seniorki (7,5km)

1. Monika Hojnisz (AZS AWF Katowice)

2. Anna Mąka (BKS - WP Kościelisko)

3. Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice)

seniorzy (10 km)

1. Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec)

2. Łukasz Szczurek (BKS - WP Kościelisko)

3. Andrzej Nędza - Kubiniec (BKS - WP Kościelisko)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL