Reklama

Reklama

MP w biathlonie. Cała czołówka na starcie w Kościelisku

Cała czołówka wystartuje w rozpoczynających się środę w Kościelisku dwudniowych mistrzostwach kraju. Ponad 90 biathlonistek i biathlonistów z 13 klubów rywalizować będzie w sztafetach i sprintach.

Pierwotnie zawody miały być rozegrane w Dusznikach-Zdroju, jednak z uwagi na to, że na Jamrozowej Polanie w dalszym ciągu prowadzone są prace modernizacyjne przed styczniowymi mistrzostwami Europy w biathlonie, podjęto decyzję o zmianie miejsca rywalizacji.

Praca przy naśnieżaniu, ubijaniu i wyznaczaniu torów na trasach stadionu w Kościelisku-Kirach trwała nieprzerwanie przez kilka dni i nocy. Pogoda nie ułatwia jednak organizatorom utrzymania dobrego stanu podłoża - zmienne temperatury powodują, że na Podhalu naprzemiennie występują przelotne opady deszczu i śniegu.

Reklama

W trakcie zawodów prognozy także nie wykluczają opadów białego puchu, dodatkowo mogą się okresowo pojawić dość silne podmuchy wiatru.

W środę w Kirach rozegrane zostaną sztafety mieszane, dzień później biathlonistki i biathloniści powalczą o medale w sprintach.

Trener biathlonowej reprezentacji Polski Adam Kołodziejczyk w rozmowie z Interią mówił, że po mistrzostwach kraju poda skład na kolejne zawody Pucharu Świata w Oberhofie. - Zmiany pewnie jakieś będą. Kamila Żuk przygotowuje się bardziej do mistrzostw świata juniorów, które na razie nie wiemy, gdzie będą, bo miały być w Rosji. Będzie startowała w pucharach IBU. Pewnie któraś z dziewczyn za nią wskoczy do reprezentacji. Czekamy na mistrzostwa Polski i potem podejmiemy ostateczne decyzje - mówił Kołodziejczyk.

Program mistrzostw Polski w biathlonie:

28 grudnia, środa:

9.45 - sztafety mieszane

12.45 - pojedyncze sztafety mieszane

29 grudnia, czwartek:

10.00  - bieg sprinterski seniorek

10.45 -  bieg sprinterski seniorów


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL