Reklama

Reklama

MKOl anulował wyniki Tei Gregorin w IO w Vancouver

Międzynarodowy Komitet Olimpijski anulował wyniki biathlonistki Tei Gregorin, osiągnięte w igrzyskach w Vancouver w 2010 roku. Słowenka, która jest zawieszona od października, została uznana winną złamania przepisów antydopingowych.

Próbki pobrano 6 i 7 lutego 2010 roku w kanadyjskim Whistler. Podczas ponownego ich badania znaleziono substancję GHRP-2-M2. To jeden z hormonów wzrostu.

"Teja Gregorin jest w związku z tym zdyskwalifikowana ze wszystkich zawodów, w których uczestniczyła na igrzyskach w Vancouver 2010" - napisała w komunikacie Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU), mająca siedzibę w Salzburgu.

Słowenka była piąta w biegu ze startu wspólnego, dziewiąta w sprincie i biegu na dochodzenie, 36. w biegu indywidualnym i ósma w sztafecie. Dyskwalifikacja oznacza awans reprezentantek Polski w wynikach końcowych, w tym z 12. na 11. lokatę w sztafecie.

Reklama

Gregorin może odwołać się od tej decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS).

W 2014 roku Słowenka zdobyła brąz w biegu na dochodzenie, ale decyzja MKOl nie dotyczy tego okresu. Gregorin jest także dwukrotną wicemistrzynią świata - z 2009 roku w biegu indywidualnym oraz z 2012 roku w sztafecie mieszanej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy