Reklama

Reklama

ME w biathlonie. Szansa na wysokie lokaty Polaków

Rozpoczynające się w środę w Dusznikach-Zdroju mistrzostwa Europy w biathlonie są okazją dla reprezentantów Polski na zajęcie wysokich lokat i zwiększenie pewności siebie przed najważniejszą imprezą sezonu - mistrzostwami świata w Pokljuce 10-21 lutego.

Walka o medale ME tradycyjnie odbywa się w przerwie między rundą Pucharu Świata i mistrzostwami globu. W niedzielę zakończyła się rywalizacja w Anterselvie, w której Polacy nie zachwycili, za to wcześniej, w Oberhofie, szóste miejsce w biegu na dochodzenie zajęła Monika Hojnisz-Staręga. To był jej najlepszy występ tej zimy.

- Kiedy czujesz, że jesteś w stanie rywalizować z najlepszymi, ogarnia Cię pewnego rodzaju spokój i ulga. Rośnie wiara w wykonaną pracę, a przede wszystkim wzrasta wiara w samego siebie - skomentowała wówczas najlepsza obecnie polska biathlonistka.

Reklama

W mistrzostwach Europy tradycyjnie nie startuje światowa czołówka, która skupia się na treningach przed MŚ. Z "głośniejszych" nazwisk do zawodów zgłosili się m.in. Czech Michal Krcmar, Norweg Erlend Bjoentegaard, Niemka Franziska Hildebrand, była biegaczka narciarska Szwedka Stina Nilsson czy Ukrainka Wita Semerenko.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Dla biało-czerwonych impreza w Dusznikach-Zdroju jest elementem tych przygotowań, dlatego wystartują najlepsi w kraju. Obok Hojnisz-Staręgi zaprezentują się także m.in. Kamila Żuk, Magdalena Gwizdoń i Kinga Zbylut, a wśród mężczyzn m.in. Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec. Z powodów zdrowotnych zabraknie Łukasza Szczurka.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu Magdalena Kijanka zapewniła, że choć wyzwanie organizacyjne w dobie pandemii COVID-19 jest duże, wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Mimo dodatnich temperatur nie zabraknie także śniegu, który został wyprodukowany sztucznie.

- Jeżeli nie przydarzy się jakiś kataklizm, nic nie zagrozi mistrzostwom - powiedziała PAP Kijanka.

Na środę zaplanowano biegi indywidualne na 15 km kobiet i 20 km mężczyzn, czwartek będzie dniem przerwy. Później odbędą się jeszcze sprinty, biegi na dochodzenie, supermikst oraz sztafeta mieszana.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Program ME w biathlonie:

środa, 27 stycznia:

bieg indywidualny na 15 km kobiet (godz. 10.30)  

bieg indywidualny na 20 km mężczyzn (14.15)  

piątek, 29 stycznia:

sprint na 7,5 km kobiet (10.30)  

sprint na 10 km mężczyzn (14.00)

sobota, 30 stycznia:

bieg na dochodzenie na 10 km kobiet (10.30)  

bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn (13.00)  

niedziela, 31 stycznia:

supermikst (10.30)  

sztafeta mieszana 4x6 km (13.00)  

Skład reprezentacji Polski:  

kobiety: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk (obie AZS AWF Katowice), Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Kinga Zbylut, Joanna Jakieła, Karolina Pitoń, Anna Mąka (wszystkie BKS WP Kościelisko)  

mężczyźni: Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Przemysław Pancerz, Wojciech Filip (obaj AZS AWF Wrocław), Andrzej Nędza-Kubiniec, Wojciech Skorusa, Tomasz Jakieła, Marcin Szwajnos (wszyscy BKS WP Kościelisko)  

mm/ marw/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL