Reklama

Reklama

ME w biathlonie - Sikora: Sukces Hojnisz rudno będzie powtórzyć

Szesnaście osób liczy reprezentacja Polski na biathlonowe mistrzostwa Europy do lat 26 i juniorów, które w środę rozpoczną się w czeskim Novym Mescie. - Trudno będzie powtórzyć sukces Moniki Hojnisz sprzed roku - uważa trener Tomasz Sikora.

W bułgarskiej miejscowości Bansko Hojnisz wygrała bieg na 10 km na dochodzenie oraz zajęła też trzecie miejsca w biegu na 15 km i sprincie na 7,5 km.

Reklama

Teraz zawodniczka UKS Lider Katowice znalazła się w składzie reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Soczi.

- Trudno będzie powtórzyć sukces Moniki, choć medale nam się marzą. Jak będzie - zobaczymy. Na pewno jedzie na mistrzostwa grupa bardzo świadomych i dojrzałych psychicznie ludzi - powiedział Sikora.

- Obejmując młodzieżowe kadry nie spodziewałem się, że przyjdzie mi współpracować z tak zaangażowanymi ludźmi. Oni naprawdę się strasznie przykładają do treningów, cenią udział w zawodach międzynarodowych, szybko nabierają doświadczenia. A przykład Moniki to z pewnością doskonała dodatkowa motywacja - dodał srebrny medalista igrzysk w Turynie (2006), któremu w prowadzeniu reprezentacji pomaga inny były biathlonista Jan Ziemianin.

W opinii Sikory juniorów czeka dodatkowo trudne zadanie, gdyż polska kadra w tej kategorii wiekowej składa się z zawodników o 2-3 młodszych niż większość stawki.

Impreza potrwa do 4 lutego.

Skład na ME U-26:

Kobiety: Anna Mąka i Maria Bukowska (obie BKS WP Kościelisko)

Mężczyźni: Maciej Nędza-Kubiniec, Andrzej Nędza-Kubiniec, Grzegorz Jakubowicz (wszyscy BKS WP Kościelisko) i Krzysztof Guzik (BLKS Żywiec)

Juniorzy:

Beata Lassak, Kinga Mitoraj (obie BKS WP Kościelisko), Karolina Batożyńska (AZS AWF Katowice), Katarzyna Wołoszyn, Ewa Buchla (obie MKS Karkonosze Jelenia Góra).

Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław), Rafał Penar (IKN Górnik Iwonicz Zdrój), Kamil Cymerman (BLKS Żywiec), Jakub Topór i Tomasz Jakieła (obaj BKS WP Kościelisko).

Dowiedz się więcej na temat: biathlon | Monika Hojnisz | Tomasz Sikora

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama