Reklama

Reklama

ME w biathlonie. Rosjanie najlepsi na 20 km w Dusznikach-Zdroju

Aleksander Łoginow został mistrzem Europy w biathlonie w biegu na 20 km w Dusznikach Zdroju. W pierwszej szóstce znalazło się aż pięciu Rosjan. Polacy zajęli odległe lokaty.

Srebrny medal wywalczył Bułgar Krasimir Anew, a trzeci był Rosjanin Aleksiej Sliepow.

Tuż za podium uplasował się Jurij Szopin, a kolejne lokaty zajęli inni reprezentanci Rosji - Aleksiej Wołkow i Dmitrij Małyszko. W czołówce zabrakło jedynie Petra Paszczenki, który uplasował się na 31. pozycji.

I tak sklasyfikowany był wyżej niż najlepszy z gospodarzy Grzegorz Guzik, regularnie reprezentujący Polskę w Pucharze Świata. Zawodnik BLKS Żywiec miał trzy niecelne strzały, stracił do zwycięzcy ponad pięć minut i zajął 43. miejsce. Tuż za nim był Łukasz Szczurek z dwoma niecelnymi strzałami.

Reklama

Tomasz Zięba, Andrzej Nędza-Kubiniec i Tomasz Jurczak, który w ostatniej chwili zastąpił chorego Rafała Penara, nie zmieścili się w gronie 80 najlepszych.

Zmagania na Dolnym Śląsku to ostatni sprawdzian "Biało-czerwonych" przed mistrzostwami świata w austriackim Hochfilzen, które rozpoczną się 9 lutego. W ME tradycyjnie nie startuje światowa czołówka, z kilkoma wyjątkami.

O godzinie 13.30 rozpocznie się bieg indywidualny kobiet na 15 km. Czwartek jest dniem przerwy, mistrzostwa zakończą się w niedzielę.

Wyniki biegu na 20 km:

  1. Aleksander Łoginow (Rosja)       49.54,3 (1 karna minuta)

  2. Krasimir Anew (Bułgaria)     strata 11,4 s (0)

  3. Aleksiej Sliepow (Rosja)             53,6 (0)

...

 43. Grzegorz Guzik (Polska)           5.08,1 (3)

 44. Łukasz Szczurek (Polska)          5.22,9 (2)

 84. Tomasz Zięba (Polska)             9.32,6 (4)

 85. Andrzej Nędza-Kubiniec (Polska)   9.54,2 (7)

111. Tomasz Jurczak (Polska)          20.19,4 (14)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje