Reklama

Reklama

ME w biathlonie - piąte miejsce Hojnisz w biegu indywidualnym

Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice) zajęła piąte miejsce w biathlonowych mistrzostwach Europy w biegu indywidualnym na 15 km w estońskiej Otepaeae. Wygrała Rumunka Luminita Piscoran, która o 20,6 s wyprzedziła Austriaczkę Christinę Rieder.

Hojnisz bardzo słabo strzelała, zaliczyła aż sześć pudeł. Najgorzej było w trakcie ostatniej wizyty na strzelnicy, kiedy aż czterokrotnie nie trafiła. Najlepsza z Polek straciła do triumfatorki 1.16,0.

Dziesiąta była Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice), która na metę dobiegła 2.20,3 za Piscoran. Na 44. miejscu sklasyfikowana została Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko) - 6.22,0.

W biegu mężczyzn na 20 km triumfował Rosjanin Aleksiej Wołkow, który wyprzedził o 1.05,6 min. Ukraińca Serhija Semenowa oraz o 1.31,2 Bułgara Władimira Iliewa.

Reklama

Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko) zajął 29. miejsce, tracąc do zwycięzcy 7.00,5. Pięć minut karnych otrzymał za niecelne strzały. Jeszcze słabiej strzelał Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), który pomylił się osiem razy i ze stratą 10.30,0 został sklasyfikowany na 64. pozycji.

Kolejna konkurencja - sprint - zaplanowana jest na sobotę na godz. 10.00.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama