Reklama

Reklama

​ME w biathlonie. Monika Hojnisz-Staręga ze złotym medalem na 15 km

Monika Hojnisz-Staręga została mistrzynią Europy w biegu na 15 km. Zawody odbywają się w Dusznikach-Zdroju. To jej drugi złoty medal w mistrzostwach Europy w karierze.

Monika Hojnisz-Staręga dobrze wystartowała i na pierwszym pomiarze czasowym była czwarta. Na pierwszym strzelaniu Polka była bezbłędna, biegowo także zaczęła odrabiać straty do czołowej trójki.

Reklama

Na drugim strzelaniu Hojnisz-Staręga chybiła raz, na prowadzeniu umocniła się wówczas Łarysa Kuklina. Na trzecim i ostatnim strzelaniu Hojnisz Staręga znów nie pomyliła się ani razu, na ostatnim pomiarze czasu wyprzedzała Rosjankę o dwie sekundy. Polka objęła prowadzenie i utrzymała je do końca. 

W zawodach wzięły udział także Magdalena Gwizdoń oraz Natalia Tomaszewska, ale bez sukcesów. Doświadczona, 41-letnia biathlonistka z Cieszyna miała trzy niecelne strzały i zajęła 43. miejsce, natomiast o 19 lat młodsza Tomaszewska pomyliła się czterokrotnie i była 74. w gronie 117 zawodniczek, które ukończyły bieg. 

Drugie miejsce w zawodach zajęła Ukrainka Anastazja Merkuszyna, a trzecie - Rosjanka Łarysa Kuklina.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Mistrzynią Starego Kontynentu 29-letnia chorzowianka została już po raz drugi w karierze - poprzednio dokonała tego w 2013 roku w Bansku, gdzie triumfowała w biegu na dochodzenie. Kilka dni wcześniej wywalczyła brąz mistrzostw świata w Novym Mescie w biegu ze startu wspólnego.

Impreza w Dusznikach-Zdroju to ostatni międzynarodowy sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się 10-21 lutego w słoweńskiej Pokljuce. W ME tradycyjnie nie startuje światowa czołówka.

Na godzinę 14.15 zaplanowana jest rywalizacja mężczyzn na dystansie 20 km. Czwartek będzie dniem przerwy, a mistrzostwa zakończą się w niedzielę. W pozostałych konkurencjach Hojnisz-Staręga już nie wystąpi, ponieważ skupi się na przygotowaniach do MŚ.

Wyniki:

1. Monika Hojnisz-Staręga (Polska)     45.17,1 (1 karna minuta)
2. Anastazja Merkuszyna (Ukraina)   strata 2,9 s (0)
3. Łarysa Kuklina (Rosja)                 15,5 (1)
...
43. Magdalena Gwizdoń (Polska)           5.28,6 (3)
74. Natalia Tomaszewska (Polska)         7.27,8 (4)Dowiedz się więcej na temat: Monika Hojnisz-Staręga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje