Reklama

Reklama

Maekaeraeinen z narciarskich MŚ odleci helikopterem na biathlonowy PŚ

​Finka Kaisa Maekaeraeinen zaraz po występie w czwartkowej sztafecie w mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym w Val di Fiemme odleci helikopterem do Monachium, skąd uda się do Oslo, aby w piątek wystartować w biathlonowym Pucharze Świata.

Reprezentacja Finlandii po zdobyciu brązowego medalu w sprincie drużynowym zamierza walczyć o miejsce na podium w sztafecie. Do ekipy narciarzy klasycznych dołączyła triumfatorka biathlonowego PŚ w sezonie 2010/2011 Makarainen, która wystartuje również w biegu na 10 kilometrów techniką dowolną we wtorek.

W piątek Finka zmieni dyscyplinę i planuje występ w sprincie na 7,5 kilometra podczas biathlonowego PŚ w Oslo, w sobotę w biegu na dochodzenie na 10 kilometrów, a w niedzielę na 12,5 kilometra ze startu wspólnego.

- Cieszę się przede wszystkim, że będę mogła wystartować w klasycznych MŚ we Włoszech. W piątek będę już biegać w Norwegii z karabinem na plecach. Bieg we wtorek, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę to nic więcej niż codzienna sprawa dla zawodowca w zagęszczonym sezonie - powiedziała Maekaeraeinen, która ma w dorobku m.in. trzy medale MŚ w biathlonie, w tym złoty w biegu na dochodzenie w 2011 roku.

Według fińskiego dziennika "Hufvudstadbladet" Maekaeraeinen umówiła się z niemiecką biathlonistką Miriam Goessner, która w Val di Fiemme również wystartuje w biegu na 10 kilometrów i sztafecie, że polecą razem helikopterem do Monachium skąd samolotem odlecą do Oslo. Koszta tej podróży pokryją po połowie federacje narciarskie i biathlonowe Niemiec i Finlandii.

Zawody PŚ w Oslo odbędą się w dniach 28 lutego- 3 marca. Po nich biathloniści przeniosą się do Rosji, gdzie wystartują w Soczi i Chanty-Mansyjsku. Maekaeraeinen zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Zdobyła 586 pkt i traci 14 do trzeciej Niemki Andrei Henkel - 600. Prowadzi zdecydowanie Norweżka Tora Berger - 889. Goessner jest szósta - 573 pkt.

- Walczę o podium, więc muszę wystartować w Oslo - podkreśliła Finka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL