Reklama

Reklama

Eckhoff wygrała biathlonowy sprint w Oestersund

Norweżka Tiril Eckhoff wygrała sprint na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata w szwedzkim Oestersund.

Wyprzedziła Czeszkę Veronikę Vitkovą oraz broniącą Kryształowej Kuli Finkę Kaisę Makarainen. Najlepsza z Polek Magdalena Gwizdoń zajęła 16. miejsce.

Eckhoff, która wygrała zawody PŚ po raz pierwszy w karierze, pomyliła się raz na strzelnicy, ale i tak okazała się szybsza od bezbłędnej Vitkovej. Trzecia Makarainen spudłowała dwukrotnie, ale dzięki świetnemu biegowi wyprzedziła nawet Darię Domraczewą (z piątym czasem), która chybiła tylko raz. Białorusinka, trzykrotna mistrzyni olimpijska, wygrała w czwartek bieg indywidualny na 20 km.

O ile przed południem w rywalizacji mężczyzn Francuz Martin Fourcade zdeklasował konkurencję, to walka kobiet była znacznie bardziej wyrównana. Norweżka wyprzedziła Czeszkę o zaledwie 4,6 s, a czas Makarainen był słabszy o kolejne trzy sekundy.

Reklama

Finka odebrała Domraczewej prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Po dwóch zawodach ma 102 punkty, podczas gdy Białorusinka o dwa mniej.

Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice) oraz Anna Mąka (BKS WP Kościelisko) nie zakwalifikowały się do niedzielnego biegu na dochodzenie, w którym wystartuje 60 najlepszych biathlonistek. Zajęły odpowiednio 75. i 95. pozycję. Sklasyfikowano 96 zawodniczek.

W niedzielę pobiegną natomiast Gwizdoń (BLKS Żywiec), 28. w sobotę Weronika Nowakowska-Ziemniak, która w trakcie zawodów miała upadek, oraz 32. Krystyna Guzik (obie AZS AWF Katowice).

"Melduję, że żyję i jestem cała. Poza zdartymi kolanami i straconym wyścigu nic mi nie jest" - napisała na Facebooku 28-letnia zawodniczka.

Gwizdoń po pierwszej wizycie na strzelnicy trzymała się w czołówce i mogła mieć nadzieję na miejsce w "10". Przy strzelaniu z pozycji stojącej popełniła jednak dwa błędy, a karne rundy kosztowały ją kilkadziesiąt sekund.

Bieg na dochodzenie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13.30, natomiast o 11. rywalizować będą mężczyźni, bez udziału Polaków. Ta konkurencja zakończy pierwszą rundę Pucharu Świata.

Wyniki sprintu na 7,5 km kobiet:

 1. Tiril Eckhoff (Norwegia)             21.35,5 (1 karna runda)

 2. Veronika Vitkova (Czechy)         strata 4,6 s (0)

 3. Kaisa Makarainen (Finlandia)             7,6 (2)

 4. Dorothea Wierer (Włochy)                 9,4 (0)

 5. Daria Domraczewa (Białoruś)              9,5 (1)

 6. Walj Semerenko (Ukraina)                25,8 (0)

...

16. Magdalena Gwizdoń (Polska)            1.14,5 (2)

28. Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska) 1.28,6 (1)

32. Krystyna Guzik (Polska)               1.36,1 (1)

75. Monika Hojnisz (Polska)               3.02,1 (3)

95. Anna Mąka (Polska)                    4.58,9 (1)

Klasyfikacja generalna PŚ (po 2 z 25 zawodów):

 1. Kaisa Makarainen (Finlandia)         102 pkt

 2. Daria Domraczewa (Białoruś)          100

 3. Tiril Eckhoff (Norwegia)              96

 4. Veronika Vitkova (Czechy)             94

 5. Walja Semerenko (Ukraina)             86

 6. Franziska Hildebrand (Niemcy)         70

...

18. Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska) 40

20. Magdalena Gwizdoń (Polska)            34

26. Krystyna Guzik (Polska)               24

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy