Reklama

Reklama

Drugie zwycięstwo Rosjan w sztafecie, Polacy daleko

Rosyjscy biathloniści odnieśli drugie zwycięstwo w drugiej rywalizacji sztafet trwającego sezonu Pucharu Świata. Na końcowych metrach Anton Szipulin wyprzedził Ole Einara Bjoerndalena z Norwegii. Polacy zostali zdublowani i sklasyfikowano ich na 20. miejscu.

Rosjanie byli najlepsi także w austriackim Hochfilzen, gdzie wyprzedzili Francuzów i Norwegów. W czwartek skład podium był identyczny, jednak tym razem to Skandynawowie zajęli drugie miejsce.

Reklama

Te trzy sztafety prowadziły praktycznie od początku do końca rywalizacji, choć momentami w czołówce znajdowali się również Niemcy. Bjoerndalen, rekordzista pod względem liczby zwycięstw w narciarskim PŚ, miał w momencie ostatniej zmiany ok. minuty przewagi nad Szipulinem oraz Francuzem Quentinem Fillonem Mailletem.

Rosjanin konsekwentnie niwelował jednak stratę, a po ostatnim strzelaniu był już tylko 9,4 s za Norwegiem. Wyprzedził Bjoerndalena kilkadziesiąt metrów przed metą.

Wcześniej w zwycięskiej drużynie pobiegli także Jewgienij Garaniczew, Timofej Łapszin oraz Dmitrij Małyszko.

Tego dnia w Oberhofie panowały bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne. Przez cały okres rywalizacji nad trasą unosiła się mgła, przez którą organizatorzy opóźnili start o pół godziny. Poza tym wiał dość silny wiatr, co przełożyło się na słabsze strzeleckie wyniki wszystkich uczestników. Z wyjątkiem Bułgarów, każda ekipa musiała pokonać co najmniej jedną karną rundę.

Polacy pobiegli w składzie: Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko), Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Łukasz Szczurek i Grzegorz Jakubowicz (obaj BKS WP Kościelisko). Początkowo sklasyfikowani byli na 21. miejscu, ale po dyskwalifikacji Szwedów awansowali o jedną pozycję.

Na piątek zaplanowano sprint kobiet, a dzień później w tej samej konkurencji wystartują mężczyźni. Czwarta runda Pucharu Świata zakończy się w niedzielę, po biegach ze startu wspólnego.

Wyniki sztafety mężczyzn 4x7,5 km w Oberhofie:

 1. Rosja        1:15.24,1 (1 runda karna + 12 niecelnych strzałów)

(Jewgienij Garaniczew, Timofej Łapszin, Dmitrij Małyszko, Anton Szipulin)

 2. Norwegia   strata 2,3 s (1+10)

(Vetle Sjastad Christiansen, Alexander Os, Johannes Thingnes Boe, Ole Einar Bjoerndalen)

 3. Francja        1.32,3 (1+12)

(Simon Fourcade, Jean Guillaume Beatrix, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet)

 4. Niemcy         2.43,7 (2+12)

 5. Ukraina        4.08,5 (2+18)

 6. Szwajcaria     4.27,9 (6+19)

...

20. Polska     zdublowana (8+18)

(Krzysztof Pływaczyk, Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Grzegorz Jakubowicz)

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w biathlonie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje