Reklama

Reklama

Do końca tygodnia może zapaść decyzja w sprawie trenerów biathlonistek

W czwartek i piątek odbędzie się w Katowicach posiedzenie działu szkolenia i zarządu Polskiego Związku Biathlonu. Swoją ocenę występu w igrzyskach w Soczi przedstawią trenerzy Adam Kołodziejczyk i Andrzej Koziński, może też zapaść decyzja o ich przyszłości.

W czwartek i piątek odbędzie się w Katowicach posiedzenie działu szkolenia i zarządu Polskiego Związku Biathlonu. Swoją ocenę występu w igrzyskach w Soczi przedstawią trenerzy Adam Kołodziejczyk i Andrzej Koziński, może też zapaść decyzja o ich przyszłości.

"Oddajemy się do dyspozycji związku i na razie nawet nie wiem, czy nadal będę pracował z kadrą w przyszłym sezonie. To powinno się rozstrzygnąć w najbliższym czasie - może do piątku. Myślami oczywiście sięgam do kolejnego sezonu, ale na razie jeszcze muszę poczekać" - przyznał Kołodziejczyk.

W czwartek i piątek odbędzie się posiedzenie działu szkolenia i zarządu PZBiath. Wybory na nowego prezesa zaplanowane są na 15 czerwca.

"Ale myślę, że jakieś decyzje zostaną podjęte już teraz, bo w maju należy rozpocząć już przygotowania. Dwa najbliższe dni będą decydować o tym, jak to będzie wyglądać" - dodał szkoleniowiec.

Reklama

Kołodziejczyk jest też spokojny o to, że obecna kadra pozostanie niezmieniona.

"Wydaje mi się, że udało nam się w tym sezonie stworzyć dziewczynom komfort i one już w trakcie igrzysk zapowiedziały, że będą chciały dalej trenować. Przekonały się też o tym, że mogą to robić w sposób mało konfliktowy, jeśli chodzi o ich życie prywatne, a to jest właśnie najważniejsze" - zaznaczył trener.

Dodał jednak, że zawodniczki uzależniają to także od tego, kto zostanie prezesem, trenerem itp. "O tym decyduje związek. Wszystkim nam zależy na tym, żeby wszystkie dziewczyny dalej trenowały. Niewiele im brakuje do światowej czołówki, pokazały, że mogą zdobywać medale na światowych imprezach. W tym roku w igrzyskach trochę nam nie wyszło, ale ja myślę, że ich czas jeszcze nadejdzie. Jeżeli tylko zostaną w sporcie, to będzie jeszcze wiele pociechy i miejsc medalowych".

Trenerzy - Kołodziejczyk i Koziński - nie obawiają się dwudniowych obrad. "W trakcie spotkania w związku będziemy mogli wysłuchać także opinii innych trenerów i to jest bardzo ważne dla nas" - powiedział pierwszy z nich.

Koziński dodał, że nie mają przecież czego się wstydzić. "Zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę nasze trzy lata pracy z kadrą. Jesteśmy spokojni i przygotowani na wszelkie pytania" - zaznaczył.

Szkoleniowcy zdają sobie sprawę z tego, że mogą paść także pytania o karabin Krystyny Pałki. Zawodniczka zasugerowała, że przed biegiem sztafetowym w Soczi ktoś przestawił jej przyrządy celownicze.

"Od razu po wyjściu ze strzelnicy powiedziałem dziennikarzom, jakie jest moje zdanie. Nie zmieniło się ono. Uważam, że mamy do czynienia ze sportem technicznym, gdzie awarie sprzętu się zdarzają. Niecelne strzały Krysi były spowodowane przypadkowym przestawieniem celownika. Tutaj nie ma innej możliwości. To się zdarza, tak jak czasami łamie się narta" - dodał.

Wprawdzie związek wysłał oficjalne pismo do organizatorów z prośbą o udostępnienie monitoringu, ale obaj trenerzy nie mają złudzeń, że to coś zmieni.

"Jakiś monitoring był, ale dotrzeć do niego jest bardzo ciężko. Ten, który my byśmy chcieli zobaczyć, prowadzony był przez rosyjskie służby specjalne. Poszło oficjalne pismo ze związku, ale jest to niemal niemożliwe, by to otrzymać. Teren startu, mety czy strzelnicy jest filmowany przez organizatorów, ale to, co działo się poza tym, to już nie jest bezpośrednio ich sprawa" - zaznaczył Kołodziejczyk.


Reklama

Reklama

Reklama