Reklama

Reklama

Daria Domraczewa robi sobie rok przerwy w startach

Słynna białoruska biathlonistka Daria Domraczewa nie weźmie udziału w zawodach w najbliższym sezonie. Zawodniczka planuje rekonwalescencję po mononukleozie, którą przeszła.

Domraczewa to trzykrotna złota medalistka olimpijska z Soczi i zdobywczyni Kryształowej Kuli Pucharu Świata w biathlonie.

- Po rozmowach z ekspertami uznałam, że to będzie rozsądne posunięcie. Jestem przekonana, że dzięki temu szybciej wrócę do pełni sił i znajdę też nową motywację do jeszcze cięższych treningów - powiedziała 29-letnia Domraczewa.

Jakiś czas temu podjęła próbę powrotu do wysiłku fizycznego. - To był błąd. Nie reagowałam odpowiednio na to, jakie sygnały daje mi mój organizm. Niestety jego nie da się oszukać - dodała.

Reklama

Teraz najważniejszy jest dla niej odpoczynek. Zgodnie za zaleceniami lekarzy będzie unikać obciążeń psychicznych i fizycznych.

- Taka przerwa ma przecież także dobre strony. Nareszcie znajdę czas na wizyty w teatrze i inne drobne przyjemności. Nie będę w ciągłym treningowym reżimie i odnajdę szczęście w codziennych sprawach - powiedziała dwukrotna mistrzyni świata.

Kolejny sezon PŚ rozpocznie się 29 listopada w szwedzkim Oestersund.

Reklama

Reklama

Reklama