Reklama

Reklama

Biathlonowy PŚ: Zwycięstwo Magdaleny Gwizdoń w Soczi!

Magdalena Gwizdoń (KKS Bielsko-Biała) wygrała w Soczi bieg na 7,5 km biathlonowego Pucharu Świata. To jej drugie zwycięstwo w tym cyklu; poprzednie odniosła 1 grudnia 2006 roku w szwedzkim Oestersund, także w sprincie.

W sobotę Polka, która ani razu nie pomyliła się na strzelnicy, wyprzedziła reprezentującą Słowację Anastazję Kuzminę i liderkę klasyfikacji generalnej PŚ Norweżkę Torę Berger.

33-letnia Gwizdoń stanęła jeszcze czterokrotnie na podium PŚ - po dwa razy była druga i trzecia. Ostatni pucharowy sukces odniosła ponad sześć lat temu - 8 grudnia 2006 była druga w sprincie w Hochfilzen.

- Dzisiejsze zwycięstwo nie jest dla mnie zaskoczeniem. Byłam świetnie przygotowana do biegu. Dobrze poszło mi strzelanie, w ogóle wszystko się dziś dobrze ułożyło. Mój triumf oraz sukcesy moich koleżanek w mistrzostwach świata to efekt lat ciężkiej pracy - powiedział Polka.

Reklama

Gwizdoń, która w tym sezonie bardzo szybko biega, dotychczas miała spore kłopoty na strzelnicy, stąd nie zawsze udawało jej się zmieścić w czołówce. Słabiej spisała się zwłaszcza w mistrzostwach świata w Nowym Mescie, skąd medale przywiozły Krystyna Pałka i Monika Hojnisz.

W Soczi czuła się świetnie. W czwartek była piąta w biegu na 20 km. Sprint zaczęła w imponującym stylu, gdyż była najszybsza na pierwszym pomiarze czasu. Wszystko zależało od postawy na strzelnicy. A biathlonistkom we znaki bardzo dawała się pogoda. Z powodu gęstej mgły i opadów śniegu rywalizację opóźniono o pół godziny, a podczas zawodów także z nieba sypał biały puch.

Gwizdoń jednak świetnie sobie poradziła. Po pierwszej bezbłędnej próbie strzeleckiej prowadziła, w drugiej również wytrzymała presję i miała sporą przewagę. Po ostatnim pomiarze czasu było wiadomo, że nic nie odbierze jej zwycięstwa, tym bardziej że wszystkie faworytki były już na mecie.

Po pierwszym strzelaniu długo prowadziła Hojnisz, ale w pozycji stojącej raz spudłowała i zakończyła bieg na 12. pozycji. 39. była Pałka, która także raz pomyliła się na strzelnicy, ale tym razem biegła dość wolno. Weronika Nowakowska-Ziemniak uplasowała się na 49. miejscu, ale aż cztery naboje nie trafiły do celu.

W klasyfikacji generalnej PŚ Berger ma 317 pkt przewagi nad piątą w sobotę Białorusinką Darią Domraczewą. Pałka jest 12., a Gwizdoń - 14. Ta ostatnia jest ósmą sprinterką sezonu.

W niedzielę, na zakończenie próby przedolimpijskiej, kobiety i mężczyźni będą rywalizować w sztafetach.

Wyniki sprintu kobiet:

1. Magdalena Gwizdoń (Polska)             25.28,7 (0 rund karnych)

 2. Anastazja Kuzmina (Słowacja)       strata 10,2 (1)

 3. Tora Berger (Norwegia)                    13,7 (1)

 4. Marie Dorin Habert (Francja)              18,0 (0)

 5. Daria Domraczewa (Białoruś)               18,2 (1)

 6. Evi Sachenbacher-Stehle (Niemcy)          31,6 (0)

...

12. Monika Hojnisz (Polska)                   54,1 (1)

39. Krystyna Pałka (Polska)                 2.30,1 (1)

49. Weronika Nowakowska-Ziemniak (Polska)   2.48,6 (4)

Klasyfikacja generalna PŚ (po 23 z 26 zawodów):

 1. Berger                      1165 pkt

 2. Domraczewa                   848

 3. Andrea Henkel (Niemcy)       742

 4. Dorin Hebert                 741

 5. Kaisa Makarainen (Finlandia) 734

 6. Kuzmina                      694

...

12. Pałka                        585

14. Gwizdoń                      574

26. Nowakowska-Ziemniak          309

36. Hojnisz                      171

63. Agnieszka Cyl (Polska)        47

68. Paulina Bobak (Polska)        37

Klasyfikacja PŚ w sprincie:

 1. Berger               394

 2. Domraczewa           323

 3. Dorin Hebert         302

...

 8. Gwizdoń              254

14. Pałka                206

27. Nowakowska-Ziemniak  133

34. Hojnisz               73

63. Cyl                   22

65. Bobak                 17

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama