Reklama

Reklama

Biathlonowa kadra pojechała trenować na lodowcu

W środę na zgrupowanie do Austrii wyruszyła reprezentacja polskich biathlonistów. Podopieczni Adama Kołodziejczyka udali się do Ramsau, gdzie będą trenować na lodowcu Dachstein, na którym usytuowane są trasy narciarskie położone na wysokości 2700 m.n.p.m.

- Polska ekipa w Ramsau skupiać się będzie głównie na treningach wytrzymałościowych o dużej objętości. Zawodnicy w dalszym ciągu będą też ćwiczyć na nartorolkach - poinformował Kołodziejczyk. Austriacki obóz potrwa do 25 października.

Biathloniści przygotowywać się będą do cyklu zawodów Pucharu Świata, których inauguracja nastąpi 24 listopada w szwedzkim Oestersund. W nich będzie można wywalczyć imienną kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Soczi.

Na razie Polska zapewniła sobie olimpijski występ pięciu zawodniczek i czterech zawodników, jednak związek biathlonu zdecydował, że do Rosji pojedzie pięć pań, ale tylko dwóch panów i to głównie z myślą o starcie w sztafecie mieszanej.

Kwalifikacje indywidualne będzie można zdobywać do PŚ we włoskiej Anterselvie, czyli do 19 stycznia 2014.

Skład kadry na zgrupowanie w Ramsau: Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Krystyna Pałka (AZS AWF Katowice), Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice), Weronika Nowakowska-Ziemniak (AZS AWF Katowice), Paulina Bobak (AZS AWF Katowice), Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) oraz Krzysztof Pływaczyk (BKS WP Kościelisko), Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko).

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy