Reklama

Reklama

Biathloniści na razie nie będą karani za meldonium

Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) nie będzie na razie karać zawodników, których złapano na stosowaniu zakazanego od stycznia środka o nazwie meldonium. Władze federacji chcą poczekać na oficjalny raport WADA, jak długo specyfik utrzymuje się w organizmie.

To pierwsza organizacja sportowa, która zdecydowała się na taki krok. WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) ma opublikować wyniki badań najpóźniej we wrześniu.

IBU poinformowała jednocześnie, że zawodnicy, którzy zostali już zawieszeni za stosowanie meldonium - Ukraińcy Olga Abramowa i Artem Tyszczenko - na razie nie zostaną odwieszeni.

Meldonium na listę zakazanych substancji trafiło 1 stycznia i od tego momentu zawieszonych zostało już ponad 100 sportowców, głównie z Rosji, a ich grono z dnia na dzień się powiększa i obejmuje przedstawicieli kolejnych dyscyplin. Ostatnio poinformowano o pozytywnym wyniku testu u kolarzy torowych - mistrzyni świata z 2012 roku Anastazji Czułkowej i brązowego medalisty europejskiego czempionatu z 2013 roku Pawła Jakuszewskiego czy piłkarza wodnego Aleksieja Bugajczuka.

Reklama

Wcześniej "wpadli" m.in. słynna tenisistka Maria Szarapowa, utytułowany panczenista Paweł Kuliżnikow, siatkarz Aleksander Markin, łyżwiarka figurowa Jekaterina Bobrowa, ciężarowiec Aleksiej Łowczew oraz lekkoatleci: sprinterka Nadieżda Kotlarowa, długodystansowcy Andriej Minżulin i Gulszat Fazlietdinowa, a także specjalizująca się w biegu na 400 metrów przez płotki Olga Wowk.

W niedzielę ujawniono, że z meldonium korzystał były mistrz świata w podnoszeniu ciężarów Białorusin Andrej Rybakau.

Niedawno łotewski producent leku mówił, że całkowite wydalanie substancji z organizmu może trwać nawet kilka miesięcy.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy