Reklama

Reklama

Biathlon. Tarjei Boe wygrał w Oberhofie

Tarjei Boe wygrał w Oberhofie bieg ze startu wspólnego na dystansie 15 kilometrów zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata. Liderem klasyfikacji generalnej jest jego młodszy brat, Thingnes.

Tarjei Boe miał jeden niecelny strzał - pomylił się przy ostatniej wizycie na strzelnicy i wówczas wyprzedzili go bezbłędni w niedzielę Szwajcar Benjamin Weger oraz Austriacy Simon Eder i Felix Leitner. Norweg był jednak szybszy na trasie i odrobił kilkusekundową stratę.

Reklama

Na drugim miejscu uplasował się Leitner, który na podium zawodów PŚ stanął po raz pierwszy w karierze. Trzecią pozycję zajął Weger.

W klasyfikacji generalnej siódmy w niedzielę Johannes Thingnes Boe zgromadził 614 punktów, a wicelider Sturla Holm Laegreid, również Norweg, ma do niego 54 straty. Tarjei Boe awansował na trzecią pozycję z dorobkiem 511 pkt.

O godzinie 15, na zakończenie tej rundy PŚ, w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km rywalizować będą kobiety, również bez udziału Polek. O punkty do klasyfikacji generalnej biathloniści powalczą ponownie 21-24 stycznia we włoskiej Anterselvie.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama