Reklama

Reklama

Biathlon. Synnoeve Solemdal zakończyła sportową karierę

Sześciokrotna mistrzyni świata w biathlonie Norweżka Synnoeve Solemdal zakończyła sportową karierę. 30-letnia zawodniczka poszła w ślady gwiazd Martina Fourcade'a i Kaisy Makarainen, którzy po sezonie 2019/2020 postanowili przejść na sportową emeryturę.

"Wiem, że po prostu motywacji mi już trochę brakuje. Nadal fajnie jest trenować i rywalizować, ale już mi nie sprawia takiej radości, jak przez wiele lat. Jedynym słusznym wyjściem jest zakończenie kariery.  Może to dziwne, ale to przemyślana decyzja" - stwierdziła Solemdal cytowana przez serwis vg.no.

Reklama

Największe sukcesy Solemdal odniosła głównie w sztafetach, w których zdobyła aż sześć złotych medali mistrzostw świata. Ostatni w tym roku we włoskiej Anterselvie. Norweżka ma na koncie dwa indywidualne triumfy w zawodach Pucharu Świata. Oba odniosła w austriackim Hochfilzen w biegu pościgowym, a miało to miejsce w 2012 i 2013 roku.

Jesienią rozpoczyna studia i ma zamiar zostać inżynierem. "Nie mogę się doczekać, ale myślę, że mój mózg dozna trochę szoku tej jesieni" - mówiła Solemdal. 

RK

Dowiedz się więcej na temat: Synnoeve Solemdal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje