Reklama

Reklama

Biathlon. Puchar Świata. Johannes Thingnes Boe triumfuje w Oberhofie

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał w Oberhofie sprint na 10 km i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biathlonie. Na podium stanęli też jego brat Tarjei oraz ich rodak Sturla Holm Laegreid. Grzegorz Guzik zajął 44. miejsce.

Walczący o trzecią z rzędu Kryształową Kulę Boe miał jeden niecelny strzał, ale i tak o 10,8 s wyprzedził bezbłędnego na strzelnicy starszego brata. Laegreid również trafił wszystkie tarcze, ale biegł znacznie wolniej i stracił do zwycięzcy 21,6 s.

Reklama

Wyniki będą uwzględnione w sobotnim biegu na dochodzenie na 12,5 km. Zakwalifikowali się do niego Grzegorz Guzik oraz Andrzej Nędza-Kubiniec (49. miejsce). Marcin Szwajnos i Łukasz Szczurek nie zmieścili się w czołowej "60" i w sobotę nie wystartują.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

W klasyfikacji generalnej Johannes Thingnes Boe ma 488 punktów, a drugi Laegreid - 421. Trzecie miejsce z 380 "oczkami" zajmuje piąty w sprincie Norweg Johannes Dale.

Na niedzielę zaplanowano sztafetę mieszaną i supermikst. Kolejna runda PŚ odbędzie się w tym samym miejscu 13-17 stycznia.


Dowiedz się więcej na temat: Johannes Thingnes Boe | biathlon | oberhof

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje