Reklama

Reklama

50 tysięcy kibiców pożegnało biathlonistów Neuner i Greisa

Na stadionie piłkarskim Arena auf Schalke w Gelsenkirchen 50 tysięcy kibiców pożegnało niemieckie legendy biathlonu Magdalenę Neuner i Michaela Greisa. Oboje po raz ostatni przystąpili do rywalizacji i zajęli odpowiednio drugie i szóste miejsce.

Pięć rund wokół stadionu dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej z Vancouver Neuner nie sprawiły wielkich kłopotów. Również na strzelnicy, na której ostatni raz była dziewięć miesięcy temu podczas zawodów Pucharu Świata.
- Zakończyłam swoją przygodę z biathlonem nie popełniając żadnego błędu na ostatnim strzelaniu w pozycji stojącej. To dla mnie niesamowite przeżycie i jestem dumna z tego, że po takim czasie nadal jestem bezbłędna - skomentowała.
Przy ostatnim jej okrążeniu zebrani na stadionie ludzie pożegnali ją owacją na stojąco.
Greis, trzykrotny mistrz olimpijski, wystąpił we wcześniejszej rywalizacji par mieszanych razem z Franziską Hildebrand - zajęli szóstą lokatę. Niemiec zakończenie kariery ogłosił przed miesiącem. Teraz chce się skupić na studiach, ale nie zamierza całkowicie żegnać się ze sportem. Nie wiadomo jednak jeszcze, czym dokładnie będzie się zajmować.

Dowiedz się więcej na temat: biathlon | Magdalena Neuner

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje