Zulte Waregem - KRC Genk 1-4 (1-3). Liga - 4. kolejka

14 sierpnia na Elindus Arena odbył się mecz 4. kolejki Jupiler Pro League pomiędzy drużynami Zulte' Waregem i KRC Genk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KRC Genk 4-1.

14 sierpnia  na Elindus Arena odbył się mecz  4. kolejki  Jupiler Pro League pomiędzy drużynami Zulte' Waregem  i KRC Genk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KRC Genk 4-1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka KRC Genk wygrała aż 17 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze KRC Genk otworzyli wynik. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania z rzutu karnego bramkę zdobył Bryan Heynen.

Andras Nemeth wywołał eksplozję radości wśród kibiców KRC Genk, zdobywając kolejną bramkę w 25. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Daniel Munoz.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Bori Lopezowi z Zulte' Waregem. Była to 27. minuta spotkania.

Zawodnicy Zulte' Waregem odpowiedzieli strzeleniem gola. W 43. minucie bramkę kontaktową zdobył Jelle Vossen.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 44. minucie Bryan Heynen ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-3.

W 45. minucie Jelle Vossen zastąpił Novatusa Miroshiego. W tej samej minucie w drużynie Zulte' Waregem doszło do zmiany. Ravy Tsouka wszedł za Jelle'a Vossena.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Moudou Tambedou, piłkarzowi Zulte' Waregem.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KRC Genk w 52. minucie spotkania, gdy Daniel Munoz strzelił czwartego gola. W zdobyciu bramki pomógł Mike Ndayishimiye.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Patrika Hrosovskiego z KRC Genk, a w 65. minucie Nicolasa Rommensa z drużyny przeciwnej. Między 66. a 72. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zulte' Waregem: Alessandro Ciranni, Jean-Luc Dompe, na ich miejsce weszli: Dani Ramirez, Stan Braem. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bilala El Khannousa, Andrasa Nemetha zajęli: Nicolas Castro, Paul Onuachu. Po chwili trener KRC Genk postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Patrika Hrosovskiego wszedł Aziz Ouattara, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi KRC Genk utrzymać prowadzenie.

W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Abdoulaye Sissako z Zulte' Waregem, a w 82. minucie Gerarda Arteagę z drużyny przeciwnej. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 84. minucie, w jedenastce KRC Genk za Mike'a Ndayishimiyego wszedł Matias Galarza, a w zespole Zulte' Waregem Abdoulaye Sissako zmienił Mamadou Sangare'a. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-4.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Zulte' Waregem, natomiast zawodnikom KRC Genk pokazał dwie.

Drużyna Zulte' Waregem wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół KRC Genk w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.