Zulte-Waregem - Excel Mouscron 1-0 (1-0). Liga belgijska - 30. kolejka First Division A

W meczu 30. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 9 stycznia, jedenastka Zulte-Waregem wygrała z Excelem Mouscron 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Regenboogstadion.

J. Vossen 9'

Drużyna Excelu Mouscron przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Zulte-Waregem wygrał aż sześć razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Zulte-Waregem zdobył Jelle Vossen w dziewiątej minucie.

Kibice Zulte-Waregem nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bassema Srarfiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Jelle Vossen. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Alessandrowi Ciranniemu z Excelu Mouscron. Była to 45. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Zulte-Waregem.

W 52. minucie kartkę otrzymał Mamadou Diarra z zespołu gospodarzy. Trener Excelu Mouscron postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Fabrice'a Olingę i na pole gry wprowadził napastnika Harlema-Eddy'ego Gnohérégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 63. minucie za Mamadou Diarrę wszedł Ewoud Pletinckx. Od 76. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Zulte-Waregem i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Serge Tabekou
52′ 63′ Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Fabrice Olinga61′
Damien Marcq
Deni Hočko
76′ Omar Govea
Bruno Alexandre Vieira Almeida80′
 9′ 16′ Jelle Vossen
Nuno Miguel da Costa Jóia
Sammy Bossut
Nick Gillekens
Abdallah Ali Mohamed
Robbe Quirynen
63′ Ewoud Pletinckx
William Simba
Mathieu De Smet
Darly Nlandu70′
16′ 84′ 86′ Bassem Srarfi
Beni Badibanga79′
Cheikh Thiam
Imad Faraj80′
86′ Nikos Kainourgios
Harlem-Eddy Gnohéré61′

Jedenastka Excelu Mouscron miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom Zulte-Waregem, a piłkarzom gości przyznał dwie.

Drużyna Zulte-Waregem wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.