Zulte-Waregem - Beerschot-Wilrijk 2-0 (2-0). Liga belgijska - 16. kolejka First Division A

28 listopada na Elindus Arena odbyło się starcie 16. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Zulte-Waregem i Beerschot-Wilrijka. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Zulte-Waregem 2-0. Na stadionie zasiadło 4 949 widzów.

16. kolejka Belgia - First Division A
2021-11-28 16:00 | Stadion: Elindus Arena | Widzów: 4949 | Arbiter: Bram Van Driessche
SV Zulte-Waregem
KFCO Beerschot-Wilrijk
2
0
Z. Gano 3'
J. Dompé 12'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Beerschot-Wilrijka wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie bramkę zdobył Zinho Gano. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Derek Kutesa.

W pierwszych minutach spotkania kartkę dostał Mohamed Halaïmia z Beerschot-Wilrijka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zulte-Waregem w 12. minucie spotkania, gdy Jean-Luc Diarra zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Derek Kutesa.

W 36. minucie kartką został ukarany Idrissa Doumbia, piłkarz Zulte-Waregem. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Beerschot-Wilrijka rozpoczęła w zmienionym składzie, za Toma Barta wszedł Mauricio Lemos. Trener Beerschot-Wilrijka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Abdoulie Sanyang, a murawę opuścił Mohamed Halaïmia.

W 70. minucie Moisés Caicedo zastąpił Musashiego Suzukiego. Na 11 minut przed zakończeniem starcia w zespole Zulte-Waregem doszło do zmiany. Jelle Vossen wszedł za Derka Kutesę. W drugiej połowie nie padły gole.

Joren Dom
 12′ Jean-Luc Mamadou Diarra Dompé
Moisés Isaac Caicedo Corozo70′
79′ Derek Germano Kutesa
Ramiro Vaca Ponce
36′ Idrissa Doumbia
Raphael Holzhauser
 3′ Zinho Gano
Abdoulie Sanyang46′
79′ Jelle Vossen
Musashi Suzuki70′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Zulte-Waregem w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.