Zulte-Waregem - Beerschot-Wilrijk 0-3 (0-0). Liga belgijska - 21. kolejka First Division A

24 stycznia na Regenboogstadion odbył się pojedynek 21. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Zulte-Waregem i Beerschot-Wilrijka. Mecz zakończył się zwycięstwem Beerschot-Wilrijka 3-0.

D. Prychynenko 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Beerschot-Wilrijka.

Już w pierwszych minutach zespół Zulte-Waregem próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 42. minucie Marius Noubissi został zastąpiony przez Musashiego Suzukiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Beerschot-Wilrijka w 54. minucie spotkania, gdy Jan Van den Bergh strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Raphael Holzhauser.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole Zulte-Waregem doszło do zmiany. Antoine Colassin wszedł za Nikosa Kainourgiosa. Kibice Zulte-Waregem nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jelle'a Vossena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Abdoulaye Sissako. W 70. minucie boisko opuścili piłkarze Zulte-Waregem: Mamadou Diarra, Bassem Srarfi, a na ich miejsce weszli Daniel Opare, Mathieu De Smet.

Trzeba było trochę poczekać, aby Joren Dom wywołał eksplozję radości wśród kibiców Beerschot-Wilrijka, zdobywając kolejną bramkę w 75. minucie starcia. Ponownie asystę zaliczył Raphael Holzhauser.

W 81. minucie w drużynie Beerschot-Wilrijka doszło do zmiany. Tarik Tissoudali wszedł za Raphaela Holzhausera. Chwilę później trener Beerschot-Wilrijka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Loris Brogno, a murawę opuścił Musashi Suzuki.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Beerschot-Wilrijka w 90. minucie spotkania, gdy Denys Prychynenko strzelił z karnego trzeciego gola. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Mike Vanhamel
70′ Daniel Opare
Pierre Bourdin
70′ Mathieu De Smet
Ismaila Cheick Coulibaly
62′ Abdoulaye Sissako
Tom Daniel Bart Pietermaat
Damien Marcq
Marius Noubissi42′
61′ Nikos Kainourgios
Dario Van den Buijs
61′ Antoine Benjamin Colassin
Loris Brogno86′
70′ Bassem Srarfi
Abdoulie Sanyang
70′ Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Musashi Suzuki42′ 86′
62′ Jelle Vossen
Tarik Tissoudali81′

Przewaga zespołu Zulte-Waregem w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Beerschot-Wilrijka wykorzystała wszystkie zmiany.