YR KV Mechelen - SV Zulte-Waregem 4-2 (2-0). Liga belgijska - 33. kolejka First Division A

W spotkaniu 33. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 10 kwietnia, zespół KV Mechelen wygrał z Zulte-Waregem 4-2 (2-0). Pojedynek odbył się na AFAS-stadion Achter de Kazerne.

G. Bruno 64',78'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 meczów jedenastka Zulte-Waregem wygrała 11 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze KV Mechelen otworzyli wynik. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Nikola Storm. Asystę przy bramce zanotował Abdallah Mrabti.

W 33. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nikola Storm z KV Mechelen. Bramka padła po podaniu Roba Schoofsa.

W 38. minucie za Nikosa Kainourgiosa wszedł Tomáš Chorý. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ferdy Druijf z KV Mechelen. Była to 44. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Bramkarz KV Mechelen wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu pięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 64. minucie bramkę kontaktową zdobył Gianni Bruno. To już osiemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Ibrahima Seck.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół KV Mechelen, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie wynik na 3-1 podwyższył Ferdy Druijf.

Chwilę później trener KV Mechelen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Igor Rinck, a murawę opuścił Ferdy Druijf. Igor Rinck spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to już jego ósmy gol w tegorocznych rozgrywkach. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce KV Mechelen doszło do zmiany. Aster Vranckx wszedł za Abdallaha Mrabtiego. W 72. minucie kartkę dostał Lucas Bijker, piłkarz KV Mechelen.

Kibice Zulte-Waregem nie mogli już doczekać się wprowadzenia Panagiotisa Armenakasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ewoud Pletinckx. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola.

Zawodnicy Zulte-Waregem odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 12 minut przed zakończeniem starcia Gianni Bruno ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-2. Przy zdobyciu bramki asystował Mamadou Diarra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Mechelen w 80. minucie spotkania, gdy Igor Rinck strzelił czwartego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Ponownie asystę zanotował Rob Schoofs.

W doliczonej drugiej minucie spotkania kartkę otrzymał Issa Kaboré z drużyny gospodarzy. W czwartej minucie doliczonego czasu starcia sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Gianni Bruno nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-2.

Louis Bostyn
90′ Sandy Walsh
Cameron Humphreys
Thibault Peyre
Laurens Henry Cristine De Bock
Jordi Vanlerberghe
Olivier Deschacht
72′ Lucas Bijker
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
83′ Steven Defour
Omar Govea
68′ Abdallah Kerim Mrabti
Nikos Kainourgios38′
Rob Schoofs
Ibrahima Khaliloulah Seck
Geoffry Hairemans
Ewoud Pletinckx73′
 66′ 44′ 67′ Ferdy Druijf
Jelle Vossen
 30′, 33′ 90′ Nikola Storm
Gianni Bruno  64′, 78′ 90′ (k.)
Gaëtan Coucke
Sammy Bossut
Sheldon Michael Louis Bateau
Panagiotis Armenakas73′
90′ 90′ Issa Kaboré
Antoine Benjamin Colassin
83′ Onur Kaya
Cheikh Thiam
68′ Aster Vranckx
Jannes Van Hecke
67′  80′ Igor Alberto Rinck de Camargo
Tomáš Chorý38′
90′ Marian Shved
Mathieu De Smet

Arbiter nie ukarał piłkarzy Zulte-Waregem żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna Zulte-Waregem wymieniła dwóch graczy.