YR KV Mechelen - Standard Liege 3-1 (1-0). Liga belgijska - 4. kolejka First Division A

W meczu 4. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 16 maja, drużyna KV Mechelen zwyciężyła ze Standardem Liege 3-1 (1-0). Starcie odbyło się na AFAS-stadion Achter de Kazerne.

J. Muleka 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 85 pojedynków zespół Standardu Liege wygrał 44 razy i zanotował 22 porażki oraz 19 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach starcia sędzia pokazał kartkę Allanowi Delferrieremu, zawodnikowi Standardu Liege.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze KV Mechelen otworzyli wynik. W 13. minucie Rob Schoofs dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Ferdy Druijf.

Niestety w 20. minucie meczu Arnaud Bodart bramkarz Standardu Liege z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Jeana-Francois Gilleta - rezerwowego bramkarza jedenastki. W 35. minucie arbiter pokazał kartkę Moussie Sissako z Standardu Liege. Kibice KV Mechelen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mariana Shveda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Nikola Storm. Posunięcie trenera było słuszne. Mariana Shveda strzelił drugiego gola w 57. minucie spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KV Mechelen.

Na drugą połowę drużyna Standardu Liege wyszła w zmienionym składzie, za Allana Delferrierego wszedł Eden Shamir.

Zespół Standardu Liege ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Marian Shved. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Ferdy Druijf.

W 65. minucie Moussa Sissako został zmieniony przez Zinha Vanheusdena. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Jordi Vanlerberghe, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Mechelen w 71. minucie spotkania, gdy Rob Schoofs strzelił trzeciego gola. W 82. minucie arbiter przyznał kartkę Samuelowi Bastienowi z jedenastki gości.

Bramkarz KV Mechelen wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 89. minucie bramkę pocieszenia zdobył Jackson Muleka. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Nicolas Gavory.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Moussa Sissako35′ 65′
70′ Jordi Vanlerberghe
Konstantinos Laifis65′
Lucas Bijker
Nicolas Gavory
83′ Aster Jan Vranckx
Samuel Christopher Bastien82′
79′ Geoffry Hairemans
Michel-Ange Balikwisha
43′ Nikola Storm
Allan Delferriere5′ 46′
 13′, 71′ Rob Schoofs
Jackson Muleka Kyanvubu  89′
80′ Abdallah Kerim Mrabti
João Klauss de Mello
82′ Ferdy Druijf
Maxime Kristof Lestienne71′
Arno Valkenaers
Jean-Francois Gillet20′
83′ Sheldon Michael Louis Bateau
Noë Dussenne65′
Issa Kaboré
Damjan Pavlovic
80′ Onur Kaya
Zinho Vanheusden65′
79′ Gustav Per Fredrik Engvall
Mehdi Carcela-Gonzalez71′
82′ Igor Alberto Rinck de Camargo
Eden Shamir46′
43′  57′ Marian Shved
Abdoul Fessal Tapsoba

Piłkarze KV Mechelen otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.