YR KV Mechelen - Standard Liege 0-4 (0-1). Liga belgijska - 25. kolejka First Division A

20 stycznia na AFAS-stadion Achter de Kazerne odbył się mecz 25. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Mechelen i Standardu Liege. Starcie zakończyło się zwycięstwem Standardu Liege 4-0.

25. kolejka Belgia - First Division A
2021-01-20 18:45 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Arbiter: Kevin Van Damme
M. Balikwisha 57'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 83 razy. Drużyna Standardu Liege wygrała aż 43 razy, zremisowała 19, a przegrała tylko 21.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Standardu Liege w 22. minucie spotkania, gdy Noë Dussenne zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Nicolas Gavory.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Standardu Liege.

Drugą połowę drużyna KV Mechelen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mariana Shveda, Issę Kaboré weszli Jordi Vanlerberghe, Aster Vranckx.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Standardu Liege, strzelając kolejnego gola. W 49. minucie celnym strzałem popisał się Selim Amallah.

W 51. minucie sędzia ukarał kartką Damjana Pavlovica, zawodnika gości.

Prawie natychmiast Samuel Bastien wywołał eksplozję radości wśród kibiców Standardu Liege, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Michel-Ange Balikwisha.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Standardu Liege w 57. minucie spotkania, gdy Michel-Ange Balikwisha strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Selim Amallah.

W 60. minucie Rob Schoofs zastąpił Stevena Defoura. Chwilę później trener KV Mechelen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Igor Rinck, a murawę opuścił Ferdy Druijf. W tej samej minucie w jedenastce KV Mechelen doszło do zmiany. Onur Kaya wszedł za Kerima Mrabtiego.

A trener Standardu Liege wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mehdiego Carcelę-Gonzaleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Michel-Ange Balikwisha. W 76. minucie arbiter przyznał kartkę Igorowi Rinckowi z KV Mechelen. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-4.

Arnaud Bodart
46′ Issa Kaboré
Selim Amallah  49′ 86′
46′ Marian Shved
Nicolas Thierry Raskin
60′ Rob Schoofs
Michel-Ange Balikwisha  57′ 64′
64′ Abdallah Kerim Mrabti
João Klauss de Mello74′
64′ Ferdy Druijf
Maxime Kristof Lestienne74′
Gaëtan Coucke
Laurent Claude Henkinet
46′ Jordi Vanlerberghe
Laurent Jans64′
Victor Christoffer Wernersson
Konstantinos Laifis74′
60′ Steven Defour
Mehdi Carcela-Gonzalez64′
64′ Onur Kaya
Eden Shamir
46′ Aster Vranckx
Jackson Muleka Kyanvubu74′
64′ 76′ Igor Alberto Rinck de Camargo
Abdoul Fessal Tapsoba86′

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.