YR KV Mechelen - Royal Antwerp FC 3-2 (0-1). Liga belgijska - 1. kolejka First Division A

W pojedynku 1. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 25 lipca, zespół KV Mechelen zwyciężył z Royalem Antwerp 3-2 (0-1). Mecz na AFAS-stadion Achter de Kazerne obejrzało 4 800 widzów.

1. kolejka Belgia - First Division A
2021-07-25 13:30 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Widzów: 4800 | Arbiter: Nicolas Laforge
B. Manuel 56'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 60 spotkań drużyna Royalu Antwerp wygrała 24 razy i zanotowała 13 porażek oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Royalu Antwerp nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Michael Frey.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Royalu Antwerp.

Jedenastka KV Mechelen ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik na 0-2 podwyższył Benson Manuel. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aurélio Buta.

W 60. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Royalu Antwerp Ritchie De Laet. W 61. minucie za Abderahmane Soussiego wszedł Jelle Bataille.

Trener KV Mechelen postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Geoffrego Hairemansa i na pole gry wprowadził napastnika Nikolę Storma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Sandego Walsha, piłkarza KV Mechelen. W 73. minucie w zespole Royalu Antwerp doszło do zmiany. Yassine Ben Hamed wszedł za Robbe'a Quirynena.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie Ferdy Druijf wyrównał wynik meczu.

Natychmiast po stracie gola drużyna KV Mechelen objęła prowadzenie. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy Ferdy Druijf po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-2. Asystę przy bramce zaliczył Hugo Cuypers.

Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Royalu Antwerp i jedną drużynie przeciwnej. Między 78. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze KV Mechelen: Ferdy Druijf, Abdallah Mrabti, Rob Schoofs, na ich miejsce weszli: Gustav Engvall, Iebe Swers, Sheldon Bateau. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bensona Manula, Louisa Verstraetego zajęli: Alexis De Sart, Frank Thierry. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Jean Butez
66′ Sandy Walsh
Birger Danny Verstraete79′
61′ Geoffry Hairemans
Benson Manuel Hedilazio  56′ 82′
86′ Abdallah Kerim Mrabti
Abderahmane Soussi61′
76′ 86′ Rob Schoofs
Louis Verstraete82′
Hugo Cuypers
Pieter Gerkens
 73′, 74′ 78′ Ferdy Druijf
Michael Frey  18′
Yannick Thoelen
Ortwin De Wolf
86′ Sheldon Michael Louis Bateau
Jelle Bataille61′ 90′
86′ Iebe Swers
Yassine Ben Hamed73′
Onur Kaya
Dinis da Costa Lima Almeida
Jannes Van Hecke
Nill De Pauw
78′ Gustav Per Fredrik Engvall
Alexis François De Sart82′
61′ Nikola Storm
Frank Thierry Boya82′

Jedenastka KV Mechelen była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.