YR KV Mechelen - Oud-Heverlee Leuven 2-2 (1-1). Liga belgijska - 31. kolejka First Division A

21 marca na AFAS-stadion Achter de Kazerne odbyło się spotkanie 31. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Mechelen i Oud-Heverlee. Pojedynek zakończył się remisem 2-2.

31. kolejka Belgia - First Division A
2021-03-21 16:00 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Arbiter: Jasper Vergoote
S. Schrijvers 70'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka Oud-Heverlee wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół KV Mechelen próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 28. minucie kartkę dostał Steven Defour, zawodnik KV Mechelen.

W tym czasie piłkarze KV Mechelen nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 30. minucie Aster Vranckx dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola asystował Thibault Peyre.

W 36. minucie kartkę otrzymał Casper De Norre z Oud-Heverlee.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, drużyna Oud-Heverlee doprowadziła do remisu. Gola strzelił Casper De Norre. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kamal Sowah.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie kartkę dostał Rob Schoofs z zespołu gospodarzy. W 65. minucie za Mandelę Keitę wszedł Siebe Schrijvers.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oud-Heverlee w 70. minucie spotkania, gdy Siebe Schrijvers strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Kamal Sowah.

Po chwili trener KV Mechelen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Ferdy Druijf, a murawę opuścił Igor Rinck. Ferdy Druijf nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie w zespole KV Mechelen doszło do zmiany. Nikola Storm wszedł za Stevena Defoura. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Ferdy Druijf.

W 87. minucie Abdallah Mrabti został zmieniony przez Geoffrego Hairemansa, co miało wzmocnić jedenastkę KV Mechelen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Musę Al-Taamari na Yannicka Aguemona. W doliczonej piątej minucie starcia kartką został ukarany Lucas Bijker, piłkarz gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Pierre-Yves Raffaella Michel Lucien Ngawa
90′ Lucas Bijker
Musa Suleiman Al-Taamari90′
 30′ Aster Jan Vranckx
Kristiyan Malinov
28′ 71′ Steven Defour
Xavier Mercier
53′ Rob Schoofs
Kamal Sowah
Marian Shved
Casper De Norre  40′ 36′
71′ Igor Alberto Rinck de Camargo
Mandela Keita65′
87′ Abdallah Kerim Mrabti
Louis Patris
87′ Geoffry Hairemans
Isaac Asante
Onur Kaya
Yannick Aguemon90′
71′  80′ (k.) Ferdy Druijf
Siebe Schrijvers65′  70′
71′ Nikola Storm
Daan Vekemans

Przewaga zespołu KV Mechelen w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Oud-Heverlee w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.