YR KV Mechelen - Oud-Heverlee Leuven 2-0 (2-0). Liga belgijska - 8. kolejka First Division A

18 września na AFAS-stadion Achter de Kazerne odbyło się starcie 8. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami KV Mechelen i Oud-Heverlee. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KV Mechelen 2-0. Na stadionie stawiło się 13 547 widzów.

8. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-18 18:30 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Widzów: 13547 | Arbiter: Lawrence Visser
YR KV Mechelen
Oud-Heverlee Leuven
2
0
N. Storm 8'
K. Mrabti 44'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków drużyna Oud-Heverlee wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Już w pierwszych sekundach spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Alexisowi De Sartowi, zawodnikowi gości.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie Nikola Storm dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Hugo Cuypers.

Między 18. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Oud-Heverlee i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KV Mechelen w 44. minucie spotkania, gdy Abdallah Mrabti zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Sheldon Bateau.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

W 51. minucie żółtą kartkę obejrzał Hugo Cuypers z drużyny gospodarzy. W 60. minucie Alexis De Sart został zmieniony przez Sory'ego Kabę.

Między 60. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy KV Mechelen: Abdallah Mrabti, Nikola Storm, Hugo Cuypers, na ich miejsce weszli: Onur Kaya, Gustav Engvall, Ferdy Druijf. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kaveha Rezaeiego, Caspera De Norre'a zajęli: Siebe Schrijvers, Levan Shengelia. Między 83. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz trzy drużynie przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Soufiane Chakla osłabiając tym samym zespół Oud-Heverlee.

Soufiane Chakla90′
87′ Jordi Vanlerberghe
Cenk Özkaçar
38′ Sheldon Michael Louis Bateau
Pierre-Yves Raffaella Michel Lucien Ngawa18′
86′ Lucas Bijker
Musa Suleiman Al-Taamari
Samuel Yves Oum Gouet
Kristiyan Malinov
 44′ 65′ Abdallah Kerim Mrabti
Xavier Mercier26′
 8′ 74′ Nikola Storm
Mathieu Maertens
83′ Joachim Van Damme
Casper De Norre76′
Rob Schoofs
Alexis François De Sart2′ 60′
51′ 90′ Hugo Cuypers
Mandela Keita
65′ Onur Kaya
Thibault Vlietinck
90′ Ferdy Druijf
Sory Kaba60′
74′ Gustav Per Fredrik Engvall
Siebe Schrijvers60′ 87′
Igor Alberto Rinck de Camargo
Levan Shengelia76′ 86′

Drużyna KV Mechelen zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Oud-Heverlee dostali w meczu sześć żółtych kartek i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy pięć żółtych.