YR KV Mechelen - KRC Genk 1-1 (0-1). Liga belgijska - 17. kolejka First Division A

W pojedynku 17. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 5 grudnia, drużyna KV Mechelen zremisowała z KRC Genk 1-1 (0-1). Mecz na AFAS-stadion Achter de Kazerne obejrzało 15 000 widzów.

17. kolejka Belgia - First Division A
2021-12-05 21:00 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Widzów: 15000 | Arbiter: Jonathan Lardot
YR KV Mechelen
KRC Genk
1
1
N. Storm 50'
T. Bongonda 43'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 mecze drużyna KRC Genk wygrała 20 razy i zanotowała 19 porażek oraz 14 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna KRC Genk próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze KRC Genk nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Théo Bongonda. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KRC Genk.

Drugą połowę drużyna KRC Genk rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carlosa Eccehoma wszedł Jhon Lucumí.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił Nikola Storm. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sandy Walsh.

W 62. minucie czerwoną kartkę obejrzał Gaëtan Coucke, tym samym zespół gospodarzy musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na KV Mechelen jak grom z jasnego nieba, trener w 64. minucie ściągnął z boiska napastnika Mariana Shveda, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz drużyny Yannick Thoelen. Trener KRC Genk postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Lucę Oyena i na pole gry wprowadził napastnika Junyę Ita, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Ángelo Preciado zastąpił Daniela Muñoza. Między 72. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy KV Mechelen: Nikola Storm, Igor Rinck, na ich miejsce weszli: Iebe Swers, Gustav Engvall. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Josepha Paintsila, Bryana Heynena zajęli: Ebere Onuachu, Mike Trésor. Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Abdallah Mrabti z KV Mechelen. Była to 90. minuta meczu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

KRC Genk
62′ Gaëtan Coucke
Bryan Heynen80′
64′ Marian Shved
Luca Oyen65′
 50′ 86′ Nikola Storm
Théo Bongonda Mbul'Ofeko Batombo  43′
Samuel Yves Oum Gouet
Patrik Hroszovsky
90′ Abdallah Kerim Mrabti
Kristian Thorstvedt
87′ Igor Alberto Rinck de Camargo
Joseph Martin Paintsil72′
64′ Yannick Thoelen
Vic Chambaere
86′ Iebe Swers
Mike Trésor Ndayishimiye80′
87′ Gustav Per Fredrik Engvall
Junya Ito65′
Joseph Amuzu
Ebere Paul Onuachu72′

Przewaga zespołu KRC Genk w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom KV Mechelen przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Zespół KV Mechelen w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.