YR KV Mechelen - KAA Gent 1-1 (1-1). Liga belgijska - 27. kolejka First Division A

W pojedynku 27. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 19 lutego, drużyna KV Mechelen zremisowała z KAA Gent 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na AFAS-stadion Achter de Kazerne.

27. kolejka Belgia - First Division A
2021-02-19 20:45 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Arbiter: Alexandre Boucaut
YR KV Mechelen
KAA Gent
1
1
N. Storm 16'
R. Yaremchuk 10'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 67 meczów zespół KAA Gent wygrał 27 razy i zanotował 21 porażek oraz 19 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Roman Yaremchuk. To już czternaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Tarik Tissoudali.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 16. minucie wynik ustalił Nikola Storm. Przy zdobyciu bramki pomagał Sandy Walsh.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie kartkę dostał Jordi Vanlerberghe, piłkarz gospodarzy. W 63. minucie w zespole KAA Gent doszło do zmiany. Vadis Odjidja-Ofoe wszedł za Dogbole'a Niangbo.

W 66. minucie Geoffry Hairemans został zmieniony przez Ferdego Druijfa. W tej samej minucie trener KV Mechelen postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Aster Vranckx, a murawę opuścił Igor Rinck. W 75. minucie Nikola Storm został zmieniony przez Onura Kayę, a za Abdallaha Mrabtiego wszedł na boisko Steven Defour, co miało wzmocnić drużynę KV Mechelen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Núria Fortunę na Milada Mohammadiego.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Alessiowi Castro-Montes'owi z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Alessio Castro-Montes81′
56′ Jordi Vanlerberghe
Niklas Bernd Dorsch
66′ Geoffry Hairemans
Sven Kums
 16′ 75′ Nikola Storm
Núrio Domingos Matias Fortuna80′
Rob Schoofs
Tarik Tissoudali
86′ Abdallah Kerim Mrabti
Dogbole Franck Anderson Niangbo63′
66′ Igor Alberto Rinck de Camargo
Roman Yaremchuk  10′
Gaëtan Coucke
Davy Roef
Victor Christoffer Wernersson
Milad Mohammadi Keshmarzi80′
86′ Steven Defour
Vadis Odjidja-Ofoe63′
75′ Onur Kaya
Elisha Owusu
66′ Aster Vranckx
Matisse Samoise
Niklo Dailly
Osman Bukari
66′ Ferdy Druijf
Dylan Mbayo

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna KAA Gent w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.