YR KV Mechelen - Club Brugge KV 0-3 (0-0). Liga belgijska - 18. kolejka First Division A

W spotkaniu 18. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 17 grudnia, jedenastka KV Mechelen przegrała z FC Brugge 0-3 (0-0). Pojedynek odbył się na AFAS-stadion Achter de Kazerne.

18. kolejka Belgia - First Division A
2020-12-17 20:45 | Stadion: AFAS-stadion Achter de Kazerne | Arbiter: Jonathan Lardot
D. Okereke 89'

Zespół FC Brugge bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 83 razy. Zespół FC Brugge wygrał aż 51 razy, zremisował 20, a przegrał tylko 12.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trener FC Brugge postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 37. minucie na plac gry wszedł David Okereke, a murawę opuścił Noa Noëll. David Okereke spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie KV Mechelen doszło do zmiany. Onur Kaya wszedł za Stevena Defoura. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom KV Mechelen: Thibaultowi Peyre'owi w 41. i Nikoli Storm w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie Eder Alvarez-Balanta został zastąpiony przez Simona Delego. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Rocky'emu Bushiriemu z KV Mechelen. Była to 63. minuta meczu.

W 69. minucie do własnej bramki trafił zawodnik KV Mechelen Onur Kaya. Chwilę później trener KV Mechelen postanowił wzmocnić formację obronną i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Rocky'ego Bushiriego. Na boisko wszedł Sheldon Bateau, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 71. minucie w zespole KV Mechelen doszło do zmiany. Gustav Engvall wszedł za Nikolę Storma.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół FC Brugge, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy pokonał bramkarza Krépin Diatta. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Hans Vanaken.

W 84. minucie w drużynie FC Brugge doszło do zmiany. Ignace Van der Brempt wszedł za Krépina Diattę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce starcia wynik na 0-3 podwyższył David Okereke. Przy zdobyciu bramki pomógł Mats Rits.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Clinton Mukoni Mata Pedro Lourenço
41′ Thibault Peyre
Kouakou Odilon Dorgeless Kossounou
63′ 70′ Rocky Bushiri Kisonga
Brandon Mechele
Victor Christoffer Wernersson
Federico Ricca Rostagnol
38′ Steven Defour
Charles De Ketelaere
45′ 71′ Nikola Storm
Noa Noëll Lang37′
Gaëtan Coucke
Senne Lammens
70′ Sheldon Michael Louis Bateau
Simon Désiré Sylvanus Deli59′
Lucas Bijker
Eduard Sobol
Issa Kaboré
Ignace Van der Brempt84′
38′ 69′ (samob.) Onur Kaya
Thomas Van den Keybus
71′ Gustav Per Fredrik Engvall
Youssouph Mamadou Badji
Marian Shved
David Chidozie Okereke37′  89′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom KV Mechelen pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.