Yellow Red Koninklijke Voetbalclub Mechelen - Royal Union Saint-Gilloise 3-0 (1-0). Liga - 3. kolejka

6 sierpnia na AFAS Stadionie Achter de Kazerne odbył się mecz 3. kolejki Jupiler Pro League pomiędzy drużynami Mechelenu i Unionu Saint-Gilloise. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mechelenu 3-0.

6 sierpnia  na AFAS Stadionie Achter de Kazerne odbył się mecz  3. kolejki  Jupiler Pro League pomiędzy drużynami Mechelenu  i Unionu Saint-Gilloise. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Mechelenu 3-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć jedenastka Unionu Saint-Gilloise wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Viktor Boone z zespołu Unionu Saint-Gilloise. Była to 11. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mechelenu w 44. minucie spotkania, gdy Rob Schoofs strzelił pierwszego gola. W 45. minucie Viktor Boone został zmieniony przez Rossa Sykesa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mechelenu.

W 51. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Unionu Saint-Gilloise Jean Amani. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Union Saint-Gilloise: Ilyesowi Zianiemu w 56. i Teddy'emu Teumie w 58. minucie.

Julien Ngoy wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mechelenu, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie spotkania. W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Dimitriemu Lavaleemu, piłkarzowi Mechelenu.

Chwilę później trener Unionu Saint-Gilloise postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Teddy'ego Teumę. Na boisko wszedł Oussama El Azzouzi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Rob Schoofs z Mechelenu. Niedługo później trener Mechelenu postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Geoffreya Hairemansa wszedł Toon Raemaekers, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Mechelenu utrzymać prowadzenie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Union Saint-Gilloise: Loicowi Lapoussinowi w 88. minucie i Cameronowi Puertasowi w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Zawodnicy Mechelenu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.