Waasland-Beveren - YR KV Mechelen 2-3 (0-2). Liga belgijska - 22. kolejka First Division A

26 stycznia na Freethielstadion odbyło się spotkanie 22. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Waasland-Beveren i KV Mechelen. Starcie zakończyło się zwycięstwem KV Mechelen 3-2.

M. Shved 26',90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka KV Mechelen wygrała aż dziewięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Sandy Walsh. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Marian Shved.

Drużyna Waasland-Beveren ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie wynik na 0-2 podwyższył Marian Shved. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kerim Mrabti.

W 29. minucie kartkę dostał Georges Mandjeck, piłkarz gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Waasland-Beveren wyszła w zmienionym składzie, za Miguela Vieirę wszedł Dries Wuytens. Trener Waasland-Beveren wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sadka Chebela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Daan Heymans. Posunięcie trenera było słuszne. Sadka Chebela strzelił kontaktowego gola w 60. minucie spotkania.

Na drugą połowę drużyna Waasland-Beveren wyszła w zmienionym składzie, za Serge'a Leuko wszedł Alessandro Albanese.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Sadek Chebel. Asystę przy golu zaliczył Alessandro Albanese.

W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Igorowi Rinckowi z KV Mechelen. W 67. minucie za Geoffrego Hairemansa wszedł Steven Defour. W tej samej minucie trener KV Mechelen postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Igora Rincka. Na boisko wszedł Ferdy Druijf, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 70. minucie w jedenastce Waasland-Beveren doszło do zmiany. Danel Sinani wszedł za Georges'a Mandjecka.

Niedługo później Sadek Chebel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Waasland-Beveren, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie meczu. Bramka padła po podaniu Alessandra Albanesego.

Na 13 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Danelowi Sinaniemu, zawodnikowi Waasland-Beveren.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KV Mechelen w 90. minucie spotkania, gdy Marian Shved strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Aster Vranckx.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-3.

Sandy Walsh  8′ 81′
46′ Luís Miguel Vieira Silva
Thibault Peyre
Aleksandar Vukotić
Jordi Vanlerberghe
46′ Serge Sidoine Tchaha Leuko
Lucas Bijker
Felix Bastians
Joachim Van Damme
46′ Daan Heymans
Marian Shved  26′, 90′
Leonardo Bertone
Abdallah Kerim Mrabti74′
29′ 70′ Georges Constant Mandjeck
Siemen Voet
46′ Dries Wuytens
Steven Defour67′
46′ Alessandro Albanese
Onur Kaya74′
46′  60′, 70′ Sadek Jordan Chebel Faucher
Aster Vranckx81′
70′ 77′ Danel Sinani
Ferdy Druijf67′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom KV Mechelen przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna KV Mechelen w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.