Waasland-Beveren - SV Zulte-Waregem 1-5 (0-2). Liga belgijska - 20. kolejka First Division A

W meczu 20. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 16 stycznia, drużyna Waasland-Beveren przegrała wysoko z Zulte-Waregem 1-5 (0-2). Pojedynek odbył się na Freethielstadion.

P. Armenakas 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Zulte-Waregem wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Zulte-Waregem nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie bramkę zdobył Gianni Bruno. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Omar Govea.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zulte-Waregem w 36. minucie spotkania, gdy Nikos Kainourgios zdobył drugą bramkę. Asystę zaliczył Laurens De Bock.

Kibice Waasland-Beveren nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aboubakary'ego Koitę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dries Wuytens. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktową bramkę. Drugą połowę jedenastka Waasland-Beveren rozpoczęła w zmienionym składzie, za Danela Sinaniego wszedł Sadek Chebel. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Michael Frey.

W 63. minucie za Serge'a Leuko wszedł Jenthe Mertens. W 67. minucie kartkę dostał Joseph Efford z drużyny gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Zulte-Waregem, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy Gianni Bruno po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-3. Bramka padła po podaniu Mathieu De Smeta.

W 74. minucie kartkę obejrzał Miguel Vieira z Waasland-Beveren.

W 78. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, jednak Gianni Bruno nie wykorzystał szansy strzelając w słupek. Na szczęście na miejscu znajdował się Gianni Bruno, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce. Chwilę później trener Zulte-Waregem postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Mamadou Diarra, a murawę opuścił Mathieu De Smet.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Cameronowi Humphreysowi, zawodnikowi gości. Między 84. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Zulte-Waregem: Nikos Kainourgios, Omar Govea, Damien Marcq, na ich miejsce weszli: Ewoud Pletinckx, Panagiotis Armenakas, Youssuf Sylla. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Miguela Vieiry, Michaela Freya zajęli: Brendan Schoonbaert, Denzel Jubitana.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry nie dał szans obrony bramkarzowi Panagiotis Armenakas.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-5.

Louis Bostyn
74′ 88′ Luís Miguel Vieira Silva
Cameron Humphreys81′
Felix Bastians
Laurens Henry Cristine De Bock
46′ Dries Wuytens
Olivier Deschacht
63′ Serge Sidoine Tchaha Leuko
Daniel Opare
46′ Danel Sinani
Nikos Kainourgios  36′, 78′ 84′
 49′ (k.) 88′ Michael Frey
Damien Marcq88′
67′ Joseph Isiah Efford
Gianni Bruno  26′, 70′ 78′ (k.)
Brent Gabriël
Sammy Bossut
63′ Jenthe Mertens
Ewoud Pletinckx84′
88′ Brendan Schoonbaert
Panagiotis Armenakas88′  90′
88′ Denzel Jubitana
Abdoulaye Sissako
Georges Constant Mandjeck
Cheikh Thiam
46′ Sadek Jordan Chebel Faucher
Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé79′
46′ Aboubakary Koita
Youssuf Sylla88′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Waasland-Beveren, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Zulte-Waregem w drugiej połowie dokonał czterech zmian.