Waasland-Beveren - KAS Eupen 1-0 (1-0). Liga belgijska - 26. kolejka First Division A

17 lutego na Freethielstadion odbył się mecz 26. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Waasland-Beveren i Eupen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Waasland-Beveren 1-0.

M. Frey 11'

Drużyna Waasland-Beveren przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć zespół Eupen wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Michael Frey dla jedenastki Waasland-Beveren. Bramka padła w tej samej minucie. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 29. minucie kartkę otrzymał Serge Leuko z Waasland-Beveren. W 30. minucie karnego dla Eupen nie wykorzystał Stef Peeters. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Waasland-Beveren.

W 57. minucie kartką został ukarany Smail Prevljak, zawodnik Eupen. W 68. minucie Sadek Chebel został zastąpiony przez Daana Heymansa.

Trener Eupen postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Sennę Mianguégo i na pole gry wprowadził napastnika Juliena Fontaine'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie sędzia ukarał kartką Alessandra Albanesego, piłkarza gospodarzy. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 82. minucie, w zespole Eupen za Eda Kayembe'a wszedł Konan Jocelyn, a w drużynie Waasland-Beveren Alessandro Albanese zmienił Jeremego Cijntjego.

W tej samej minucie trener Waasland-Beveren postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Joseph Efford, a murawę opuścił Aboubakary Koita. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Siverta Heltnego z Waasland-Beveren, a w drugiej minucie doliczonego czasu starcia Konana Jocelyna z drużyny przeciwnej. W samej końcówce spotkania w zespole Eupen doszło do zmiany. Menno Koch wszedł za Jordiego Amata.

Théo Defourny
29′ Serge Sidoine Tchaha Leuko
Senna Malik Miangué68′
74′ 82′ Alessandro Albanese
Jens Cools
85′ Sivert Heltne Nilsen
Edo Kayembe82′
Leonardo Bertone
Stef Peeters 30′ (k.)
82′ Aboubakary Koita
Aleksandar Boljević
68′ Sadek Jordan Chebel Faucher
Smail Prevljak57′
 11′ Michael Frey
Rocky Bushiri Kisonga
68′ Daan Heymans
Menno Koch89′
Georges Constant Mandjeck
Benoît Guy Jean Poulain
82′ Jeremy Cijntje
Julien Fontaine Ngoy Bin Cibambi68′
82′ Joseph Isiah Efford
Konan Ignace Jocelyn N’Dri82′ 90′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Waasland-Beveren dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.