SV Zulte-Waregem - Royal Antwerp FC 2-1 (0-1). Liga belgijska - 11. kolejka First Division A

W pojedynku 11. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 16 października, jedenastka Zulte-Waregem zwyciężyła z Royalem Antwerp 2-1 (0-1). Mecz na Elindus Arena obejrzało 7 182 widzów.

11. kolejka Belgia - First Division A
2021-10-16 18:30 | Stadion: Elindus Arena | Widzów: 7182 | Arbiter: Jonathan Lardot
B. Manuel 19'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Royalu Antwerp wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Royalu Antwerp otworzyli wynik. W 19. minucie Benson Manuel dał prowadzenie swojej drużynie. Sytuację bramkową stworzył Viktor Gorridsen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Alhassanowi Yusufowi z jedenastki gości. Była to 29. minuta starcia. W 39. minucie Aurélio Buta został zmieniony przez Jelle'a Bataille'a. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Royalu Antwerp.

Drugą połowę drużyna Zulte-Waregem rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bassema Srarfiego wszedł Jean-Luc Diarra.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 59. minucie gola wyrównującego strzelił Zinho Gano. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Jean-Luc Diarra.

Chwilę później trener Royalu Antwerp postanowił wzmocnić linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Michela-Ange'a Balikwishę. Na boisko wszedł Mbwana Samatta, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Zulte-Waregem przyniosły efekt bramkowy. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Derek Kutesa. Bramka padła po podaniu Abdoulaye Sissako.

W 69. minucie boisko opuścili piłkarze Royalu Antwerp: Faris Haroun, Koji Miyoshi, a na ich miejsce weszli Alhassan Yusuf, Viktor Gorridsen. W 72. minucie kartkę obejrzał Zinho Gano z Zulte-Waregem. Trener Zulte-Waregem wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alieu Faderę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Derek Kutesa.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Zulte-Waregem doszło do zmiany. David Hubert wszedł za Ibrahimę Secka. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Kojemu Miyoshiemu i Alieu Faderze. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Dorian Dessoleil
46′ Bassem Srarfi
Ritchie Ria Alfons De Laet
Ewoud Pletinckx
Birger Danny Verstraete
Abdoulaye Sissako
Benson Manuel Hedilazio  19′
 66′ 84′ Derek Germano Kutesa
Michel-Ange Balikwisha61′
90′ Ibrahima Khaliloulah Seck
Alhassan Yusuf Abdullahi29′ 69′
Jelle Vossen
Viktor Gorridsen Fischer69′
 59′ 72′ Zinho Gano
Abdoulaye Seck
90′ David Hubert
Pieter Gerkens
Lasse Vigen Christensen
Faris Dominguere Jenny Haroun69′
46′ Jean-Luc Mamadou Diarra Dompé
Koji Miyoshi69′ 90′
84′ 90′ Alieu Fadera
Mbwana Ally Samatta61′

Przewaga jedenastki Royalu Antwerp w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka Zulte-Waregem w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości wymienił czterech graczy.