SV Zulte-Waregem - Oud-Heverlee Leuven 2-3 (2-1). Liga belgijska - 25. kolejka First Division A

W pojedynku 25. kolejki belgijskiej First Division A, który rozegrany został 21 stycznia, zespół Zulte-Waregem przegrał z Oud-Heverlee 2-3 (2-1). Spotkanie odbyło się na Regenboogstadion.

T. Henry 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Zulte-Waregem wygrała aż pięć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Zulte-Waregem otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Panagiotis Armenakas.

Niedługo później Mathieu De Smet wywołał eksplozję radości wśród kibiców Zulte-Waregem, strzelając kolejnego gola w 41. minucie meczu. Asystę zaliczył Damien Marcq.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 44. minucie gola kontaktowego strzelił Xavier Mercier. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Thibault Vlietinck.

W 63. minucie Mathieu De Smet został zmieniony przez Mamadou Diarrę. W tej samej minucie Panagiotis Armenakas został zmieniony przez Antoine'a Colassina, co miało wzmocnić zespół Zulte-Waregem. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Siebe'a Schrijversa na Joshuę Eppiaha.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 75. minucie Thomas Henry wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek. Asystę przy golu zanotował Joshua Eppiah.

Trener Zulte-Waregem wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Abdoulaye Sissako. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Omar Govea. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Ibrahima Seck z Zulte-Waregem. Była to 83. minuta starcia. W 84. minucie w jedenastce Zulte-Waregem doszło do zmiany. Ewoud Pletinckx wszedł za Damiena Marcqa.

Niedługo później trener Oud-Heverlee postanowił skorzystać ze swojego jokera. W piątej minucie doliczonego czasu meczu na plac gry wszedł Daan Vekemans, a murawę opuścił Thomas Henry.

W tej samej minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Xavier Mercier z Oud-Heverlee. Trzy minuty później w zespole Oud-Heverlee doszło do zmiany. Barnabás Bese wszedł za Thibaulta Vlietincka.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-3.

Václav Jemelka
 41′ 63′ Mathieu De Smet
Casper De Norre
Olivier Deschacht
Mathieu Maertens
Gianni Bruno
Siebe Schrijvers68′
84′ Damien Marcq
Kamal Sowah
81′ Omar Govea
Kristiyan Aleksandrov Malinov
83′ Ibrahima Khaliloulah Seck
Xavier Mercier  44′, 90′ (k.)
 28′ 63′ Panagiotis Armenakas
Thomas Henry  75′ 90′
Sammy Bossut
Oregan Ravet
84′ Ewoud Pletinckx
Filip Benković
63′ Antoine Benjamin Colassin
Barnabás Bese90′
81′ Abdoulaye Sissako
Derrick Katuku Tshimanga
Cheikh Thiam
Andy King
63′ Mamadou Jean-Luc Diarra Dompé
Joshua Felix Okpoda Eppiah68′
Jelle Vossen
Daan Vekemans90′

Arbiter nie ukarał zawodników Oud-Heverlee żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna Zulte-Waregem w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.