SV Zulte-Waregem - KV Kortrijk 2-2 (0-0). Liga belgijska - 9. kolejka First Division A

W spotkaniu 9. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 25 września, zespół Zulte-Waregem zremisował z Kortrijk 2-2 (0-0). Mecz na Elindus Arena obejrzało 8 231 widzów.

9. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-25 18:30 | Stadion: Elindus Arena | Widzów: 8231 | Arbiter: Jan Boterberg
E. Ocansey 71'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków jedenastka Zulte-Waregem wygrała 12 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 24. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Kortrijk w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Pape Guèye. Asystę przy bramce zanotował Faïz Selemani.

W 60. minucie David Hubert został zastąpiony przez Lasse Vigena. W 64. minucie kartką został ukarany Zinho Gano, piłkarz gospodarzy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Zulte-Waregem doszło do zmiany. Idrissa Doumbia wszedł za Franka Thierry'ego.

W 70. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Victor Torp, Eric Ocansey, a na ich miejsce weszli Marlos Moreno, Rachid Alioui.

Zespół Zulte-Waregem ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Eric Ocansey.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kortrijk doszło do zmiany. Muhammed Badamosi wszedł za Pape'a Guèyego. W 83. minucie kartkę otrzymał Kristof D'Haene z zespołu gości. Chwilę później trener Kortrijk postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Michiel Jonckheere, a murawę opuścił Mathias Fixelles.

Zawodnicy Zulte-Waregem odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił Ewoud Pletinckx. Asystę przy bramce zaliczył Jean-Luc Diarra. W 88. minucie Jelle Vossen wyrównał wynik meczu z karnego. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Zulte-Waregem: Bassemowi Srarfiemu w 89. minucie i Lasse Vigenowi w czwartej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Marko Ilić
1′ Cameron Humphreys-Grant
Gilles Dewaele
 84′ Ewoud Pletinckx
Trent Lucas Sainsbury
67′ Frank Thierry Boya
Kévin Vandendriessche
Alessandro Ciranni
Kristof D'Haene83′
22′ 60′ David Hubert
Mathias Fixelles24′ 84′
Jean-Luc Mamadou Diarra Dompé
Marlos Moreno Durán70′
89′ Bassem Srarfi
Ante Palaversa
Derek Kutesa
Faïz Selemani
64′ Zinho Gano
Rachid Alioui70′
 88′ (k.) Jelle Vossen
Pape Habib Guèye  57′ 74′
Sammy Bossut
Joris Delle
Dion De Neve
Michiel Jonckheere84′
67′ Idrissa Doumbia
Abdelkahar Kadri
Alieu Fadera
Victor Torp Overgaard70′
Ibrahima Khaliloulah Seck
Muhammed Badamosi74′
60′ 90′ Lasse Vigen Christensen
Dylan Mbayo
Youssuf Sylla
Eric Ocansey70′  71′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka Zulte-Waregem w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.