Standard Liege - Sporting Charleroi 3-2 (2-1). Liga belgijska - 21. kolejka First Division A

24 stycznia na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbył się mecz 21. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Standardu Liege i Sportinga Charleroi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Standardu Liege 3-2.

M. Fall 30',65'

Drużyna Sportinga Charleroi bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwartą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 97 razy. Drużyna Standardu Liege wygrała aż 57 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 18.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Standardu Liege w 13. minucie spotkania, gdy Klauss strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Maxime Lestienne.

Drużyna Sportinga Charleroi otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 30. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mamadou Fall. Asystę zanotował Jordan Botaka.

Trener Sportinga Charleroi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shamara Nicholsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Kaveh Rezaei. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Zawodnicy Standardu Liege szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 38. minucie Michel-Ange Balikwisha dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce ponownie zaliczył Maxime Lestienne.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartkę dostał Amine Benchaib, piłkarz Sportinga Charleroi. W 65. minucie Klauss został zastąpiony przez Jacksona Mulekę.

W tej samej minucie trener Standardu Liege postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mehdi Carcela-Gonzalez, a murawę opuścił Michel-Ange Balikwisha.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Sportinga Charleroi przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Mamadou Fall po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-2. Bramka padła po podaniu Doriana Dessoleila.

W 72. minucie Amine Benchaib został zmieniony przez Saida Berahino, a za Modou Diagne'a wszedł na boisko Marco Ilaimaharitra, co miało wzmocnić zespół Sportinga Charleroi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maxime'a Lestienne'a na Gojka Cimirota. W 73. minucie żółtą kartkę dostał Mehdi Carcela-Gonzalez z Standardu Liege.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Jackson Muleka. W zdobyciu bramki pomógł Selim Amallah.

Między 83. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Standardu Liege: Nicolas Gavory, Nicolas Raskin, na ich miejsce weszli: Konstantinos Laifis, Abdoul Tapsoba. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mamadou Falla, Alego Gholizadeha zajęli: Massimo Bruno, Łukasz Teodorczyk. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał żółtą kartkę Nicolasowi Penneteau z drużyny gości. Trzy minuty później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Nicolas Penneteau z drużyny Sportinga Charleroi i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w drugiej minucie doliczonego czasu starcia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Dorian Dessoleil
87′ Nicolas Gavory
Joris Kayembe Ditu
Samuel Christopher Bastien
Guillaume Olivier Gillet
Selim Amallah
Ali Gholizadeh83′
87′ Nicolas Thierry Raskin
Mamadou Fall  30′, 65′ 83′
 38′ 65′ Michel-Ange Balikwisha
Ryota Morioka
 13′ 65′ João Klauss de Mello
Amine Benchaib50′ 72′
74′ Maxime Kristof Lestienne
Kaveh Rezaei33′
Laurent Claude Henkinet
Rémy Descamps
87′ Konstantinos Laifis
Massimo Bruno83′
Damjan Pavlovic
Gaëtan Hendrickx
65′ 73′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Marco Ilaimaharitra72′
74′ Gojko Cimirot
Saido Berahino72′
65′  80′ Jackson Muleka Kyanvubu
Shamar Amaro Nicholson33′
87′ Abdoul Fessal Tapsoba
Łukasz Teodorczyk83′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Standardu Liege przyznał jedną żółtą.