Standard Liege - Sporting Charleroi 0-3 (0-2). Liga belgijska - 17. kolejka First Division A

W spotkaniu 17. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 5 grudnia, drużyna Standardu Liege przegrała ze Sportingiem Charleroi 0-3 (0-2). Mecz na Stade Maurice Dufrasne w Liège obejrzało 22 512 widzów.

17. kolejka Belgia - First Division A
2021-12-05 18:30 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 22512 | Arbiter: Nicolas Laforge
S. Knežević 38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 98 starć jedenastka Standardu Liege wygrała 58 razy i zanotowała 18 porażek oraz 22 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie kartką został ukarany Samuel Bastien, piłkarz Standardu Liege.

Trzeba było trochę poczekać, aby Shamar Nicholson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Charleroi , strzelając gola w 22. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 33. minucie kartkę dostał Maxime Lestienne z zespołu gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sportinga Charleroi w 38. minucie spotkania, gdy Stefan Knežević zdobył drugą bramkę. Od 41. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 57. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Shamar Nicholson ze Sportinga Charleroi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Adem Zorgane.

W 61. minucie Samuel Bastien zastąpił Gojka Cimirota. Kibice Standardu Liege nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mehdiego Carcelę-Gonzaleza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Aron Dønnum. W 62. minucie w drużynie Standardu Liege doszło do zmiany. João Klauss wszedł za Jacksona Mulekę.

W tej samej minucie trener Sportinga Charleroi postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Anass Zaroury, a murawę opuścił Ali Gholizadeh. W 69. minucie Collins Fai został zmieniony przez Nielsa Nkounkou, a za Maxime'a Lestienne'a wszedł na boisko Damjan Pavlović, co miało wzmocnić jedenastkę Standardu Liege. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Ilaimaharitrę na Guillaume'a Gilleta. Między 70. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Hervé Kouakou Koffi
73′ Hugo Siquet
Stefan Knežević  38′
70′ Noë Dussenne
Loïc Anthony Bessilé
45′ Konstantinos Laifis
Stelios Andreou
69′ Collins Ngoran Suiru Fai
Marco Ilaimaharitra41′ 84′
Nicolas Thierry Raskin
Jackson Tchatchoua
6′ 61′ Samuel Christopher Bastien
Ali Gholizadeh62′
Merveille Bopé Bokadi
Ryota Morioka
41′ 62′ Aron Leonard Dønnum
Joris Kayembe Ditu
62′ Jackson Muleka Kyanvubu
Adem Zorgane76′
33′ 80′ Maxime Kristof Lestienne
Shamar Amaro Nicholson  22′, 57′
Laurent Claude Henkinet
Didier Pierre Jean-Paul Desprez
69′ Niels Patrick Nkounkou
Valentine James Ozornwafor
80′ Damjan Pavlović
Amine Benchaib
Moussa Sissako
Guillaume Olivier Gillet84′
62′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Anthony Kevin Descotte
61′ 71′ Gojko Cimirot
Fabio Ferraro
62′ João Klauss de Mello
Anass Zaroury62′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Sportinga Charleroi w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.