Standard Liege - Sint-Truidense VV 1-2 (1-0). Liga belgijska - 9. kolejka First Division A

W starciu 9. kolejki belgijskiej First Division A, które rozegrane zostało 25 września, zespół Standardu Liege przegrał z Saint-Truidense 1-2 (1-0). Mecz na Stade Maurice Dufrasne w Liège obejrzało 20 456 widzów.

9. kolejka Belgia - First Division A
2021-09-25 20:45 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Widzów: 20456 | Arbiter: Wim Smet
R. Reitz 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 83 razy. Jedenastka Standardu Liege wygrała aż 37 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 24.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nicolas Gavory wywołał eksplozję radości wśród kibiców Standardu Liege, zdobywając bramkę w 45. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Selim Amallah.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Standardu Liege.

Na drugą połowę jedenastka Saint-Truidense wyszła w zmienionym składzie, za Daichiego Hayashiego, Daikiego Hashiokę weszli Nelson Balongo, Taichi Hara.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Mory Konaté. Bramka padła po podaniu Christophera Durkina.

W 57. minucie Christopher Durkin został zmieniony przez Christiana Brülsa. W tej samej minucie w jedenastce Saint-Truidense doszło do zmiany. Rocco Reitz wszedł za Steve'a De Riddera. Po chwili trener Standardu Liege postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Denis Drăguş, a murawę opuścił Jackson Muleka.

Między 72. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saint-Truidense w 89. minucie spotkania, gdy Rocco Reitz strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Christian Brüls.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Saint-Truidense postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Yumę Suzukiego wszedł Robert Bauer, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Daniel Yuji Yabuki Schmidt
88′ Hugo Siquet
Toni Leistner
Ameen Al Dakhil
Dimitri Dominique Lavalée83′
 45′ Nicolas Gavory
Jorge Filipe Avelino Teixeira
Niels Nkounkou
Daiki Hashioka46′
70′ Nicolas Thierry Raskin
Steve Danny Marc De Ridder57′
64′ Hamza Rafia
Christopher James Durkin28′ 57′
12′ Selim Amallah
Liberato Gianpaolo Cacace
Gojko Cimirot
Mory Konaté  53′ 88′
64′ Jackson Muleka Kyanvubu
Robert Bauer90′
88′ Damjan Pavlovic
Jonathan Buatu Mananga
70′ Samuel Christopher Bastien
Christian Brüls57′
Daouda Peeters
Rocco Reitz57′  89′
64′ 72′ Aron Leonard Dønnum
Nelson Felix Balongo Lissondja Vha46′
64′ Denis Mihai Drăguş
Taichi Hara46′

Zawodnicy Standardu Liege dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół Standardu Liege w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.