Standard Liege - Sint-Truidense VV 1-2 (0-2). Liga belgijska - 19. kolejka First Division A

26 grudnia na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbył się mecz 19. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Standardu Liege i Saint-Truidense. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Saint-Truidense 2-1.

Y. Suzuki 16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 82 razy. Drużyna Standardu Liege wygrała aż 37 razy, zremisowała 22, a przegrała tylko 23.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna gości trafiła do bramki rywala. W piątej minucie bramkę zdobył Duckens Nazon. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Sytuację bramkową stworzył Yuma Suzuki.

Niedługo później Yuma Suzuki wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saint-Truidense, strzelając kolejnego gola w 16. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Pol García.

W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Samuela Asamoaha z Saint-Truidense, a w 39. minucie Selima Amallaha z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Standardu Liege postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Abdoul Tapsoba, a murawę opuścił Selim Amallah. Na drugą połowę zespół Standardu Liege wyszedł w zmienionym składzie, za Maxime'a Lestienne'a wszedł Michel-Ange Balikwisha.

W 53. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maximiliano Caufriez osłabiając tym samym drużynę Saint-Truidense. W 64. minucie za Samuela Asamoaha wszedł Mory Konaté. W 70. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Hugo Siquet, Felipe Avenatti, a na ich miejsce weszli Nicolas Gavory, Samuel Bastien.

W 71. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Mory'emu Konatému z zespołu gości.

Bramkarz Saint-Truidense wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W tej samej minucie wynik ustalił Jackson Muleka. Przy zdobyciu bramki pomagał Hugo Siquet.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu żółtą kartką został ukarany Michel-Ange Balikwisha, piłkarz Standardu Liege. Drużynie Standardu Liege zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Saint-Truidense.

Pol García Tena
70′ Nicolas Gavory
Liberato Gianpaolo Cacace
70′ Samuel Christopher Bastien
Jorge Filipe Avelino Teixeira
Mehdi Carcela-Gonzalez
Facundo Colidio89′
46′ Maxime Kristof Lestienne
Steve Danny Marc De Ridder
Gojko Cimirot
Samuel Asamoah18′ 64′
39′ 46′ Selim Amallah
Yuma Suzuki  16′ 89′
 71′ Jackson Muleka Kyanvubu
Duckens Moses Nazon  5′ 78′
Laurent Claude Henkinet
Wim Vanmarsenille
70′ Hugo Siquet
Ko Matsubara
Moussa Sissako
Christopher James Durkin78′
Nicolas Thierry Raskin
Mory Konaté64′ 71′
70′ Felipe Nicolás Avenatti Dovillabichus
Ibrahima Sory Sankhon89′
46′ 75′ Michel-Ange Balikwisha
Nelson Felix Balongo Lissondja Vha89′
46′ Abdoul Fessal Tapsoba
Keito Nakamura

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Saint-Truidense, a piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.