Standard Liege - Royal Antwerp FC 1-1 (1-1). Liga belgijska - 26. kolejka First Division A

14 lutego na Stade Maurice Dufrasne w Liège odbyło się spotkanie 26. kolejki belgijskiej First Division A pomiędzy drużynami Standardu Liege i Royalu Antwerp. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

26. kolejka Belgia - First Division A
2021-02-14 13:30 | Stadion: Stade Maurice Dufrasne | Arbiter: Bram Van Driessche
Standard Liege
Royal Antwerp FC
1
1
M. Carcela-González 8'
N. De Pauw 28'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 91 meczów zespół Standardu Liege wygrał 41 razy i zanotował 24 porażki oraz 26 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Standardu Liege w ósmej minucie spotkania, gdy Mehdi Carcela-Gonzalez strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Piłkarze Royalu Antwerp otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 28. minucie wynik ustalił Nill De Pauw. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Didier Lamkel.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Martin Hongla z jedenastki gości. Była to 45. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Standardu Liege wyszedł w zmienionym składzie, za Michela-Ange'a Balikwishę wszedł Maxime Lestienne. W 56. minucie kartkę obejrzał Frank Thierry z Royalu Antwerp.

W 74. minucie Samuel Bastien został zmieniony przez Edena Shamira. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 79. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Didierowi Lamkelowi i Maxime'owi Lestienne'owi. Trener Standardu Liege postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Mehdiego Carcelę-Gonzaleza i na pole gry wprowadził napastnika Abdoula Tapsobę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na murawie, jak to często zdarzało się Royalowi Antwerp w tym sezonie, pojawił się Buta, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 85. minucie Pietera Gerkensa. W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Maxime Le Marchand, zawodnik Royalu Antwerp. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Royalu Antwerp doszło do zmiany. Nana Ampomah wszedł za Liora Refaelova.

Martin Hongla Yma45′
74′ Samuel Christopher Bastien
Pieter Gerkens85′
Gojko Cimirot
Lior Refaelov90′
 8′ (k.) 83′ Mehdi Carcela-Gonzalez
Jordan Zacharie Lukaku
João Klauss de Mello
Frank Thierry Boya56′
46′ Michel-Ange Balikwisha
Nana Opoku Ampomah90′
46′ 79′ Maxime Kristof Lestienne
Koji Miyoshi
74′ Eden Shamir
Birger Danny Verstraete
Jackson Muleka Kyanvubu
Guy Carel Mbenza Kamboleke
83′ Abdoul Fessal Tapsoba
Bruny Nsimba

Jedenastka Royalu Antwerp zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Standardu Liege w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.